Z jednej rastlinky 10 nových za 2 týždne: Naučte sa geniálny zlepšovák, ako rozmnožovať rastliny z odrezkov!

Poradím vám jeden trik, ktorý som odkukala od skúsenej kamarátky. Na úspešné rozmnožovanie z odrezkov potrebujete 2 veci!

Pri rozmnožovaní rastlín z odrezkov som vždy postupovala tak, že odrezky som jednoducho vložila do pôdy. Bohužiaľ, často sa stalo, že jemné korienky zhnili, alebo naopak uschli v dôsledku nedostatočnej vlhkosti.

Poradím vám jeden trik, ktorý som odkukala od skúsenej kamarátky. Na úspešné rozmnožovanie z odrezkov potrebujete 2 veci: kúsok penovej hmoty a jednu tabletku aktívneho uhlia.

Postup je jednoduchý. Stačí, ak v penovej hmote urobíte malý otvor, cez ktorý prevlečiete odrezok. Do pohára, alebo inej priehľadnej nádoby nalejeme vodu a rozpustíme v nej jednu tabletu aktívneho uhlia. Potom na tekutinu uložíme penovú hmotu s odrezkom a uložíme na parapetu.

Penová hmota zabezpečí, že odrezok bude stále rovnomerne ponorený vo vode a aktívne uhlie zabráni tomu, že odrezok začne hniť. Okrem toho ide tiež o vynikajúci bio stimulant, ktorý podporuje rýchly rast koreňov. Rastlinky pustia korene omnoho rýchlejšie a keď budú silné, môžete ich bez obáv presadiť do pôdy. Takýmto spôsobom som rozmnožila muškáty, ruže, tymián, petúnie a dokonca aj paradajky. Neváhajte a vyskúšajte to aj vy!

...

zdroj: hozvo