Študentku na opustenom parkovisku prepadli neznámi muži: Zachránila ju jedna veta, ktorú jej pred rokmi povedala matka, povedzte to aj vašim deťom!

Mladá vysokoškoláčka si spomenula na jednu vec, ktorú ju vždy učila jej mama. Teraz jej to zachránilo život.

Každý rodič sa bojí o svoje dieťa, či má dva roky alebo dvadsať. Azda najväčšou nočnou morou je však pre všetkých to, že by ich potomka niekto prepadol či dokonca uniesol. Mladej študentke z Južnej Karolíny presne v takejto situácii zachránila život veta, ktorú jej hovorievala jej mama. Teraz je jej skúsenosť ponaučením pre ostatných.

Na parkovisku ju čakali neznámi muži

Ako veľa vysokoškolákov, aj 20-ročná Jordan Dinsmoreová si chcela počas letných prázdnin zarobiť nejaké peniaze. Keď sa v tento deň vracala z práce, bola už jedna hodina v noci a ponáhľala sa ku svojmu autu. Na parkovisku ju však prekvapili traja neznámi muži.

Najskôr mladú ženu okradli, mierili na ňu zbraňou a vyhrážali sa jej, že skončí zle. Potom ju donútili sadnúť si za volant a odviezť ich k najbližšej čerpacej stanici. Tam nástojili na tom, aby pre nich vybrala z bankomatu ďalšie peniaze a strašili ju tým, že sa ju chystajú znásilniť. Keď si ich Jordan lepšie všimla, uvedomila si, že sú to tínedžeri, ktorí nemajú viac ako 17 rokov, sama však bola proti nim bezmocná. Celý čas preto horlivo premýšľala nad tým, ako im ujsť.

Spomenula si na radu svojej mamy

V tej chvíli si spomenula na svoju mamu Beth, ktorá tiež zažila prepadnutie a pokus o znásilnenie, a preto svoju dcéru pred podobnými situáciami často vystríhala. „Moja mama mi už pred rokmi hovorievala, aby som im nedovolila dostať ma do situácie, že budem sama, pretože potom nemáte žiadnu pomoc, nemáte žiadnu nádej, že vás uvidia alebo začujú okoloidúci, a nemá vám kto pomôcť dostať sa z toho,“ povedala neskôr Jordan pre ABC News 4. Vedela teda, že nesmie dovoliť, aby sa s nimi dostala niekam, kde nikto nebude a vymyslela spôsob, ako na seba upriamiť pozornosť tak, aby jej to mladíci neprekazili.

Polícia mladej žene udelila ocenenie za jej odvahu.
Polícia mladej žene udelila ocenenie za jej odvahu. Foto: Facebook/JordanDinsmore

Potom prekvapila ona únoscov

Keď opäť naštartovala auto, aby odviezla únoscov tam, kam jej prikážu, nezapla si bezpečnostný pás. Namiesto toho po chvíli jazdy vyskočila z auta a hoci tým veľa riskovala, situáciu vystihla tak, že sa nikomu, ani jej, nič vážne nestalo. Jedna vodička okoloidúceho auta si ju pri tom všimla a okamžite jej pribehla na pomoc.

...

Vďaka svojej odvahe a bystrosti, no najmä tomu, čo jej mama vždy opakovala, sa jej podarilo zachrániť sa pred tým, čo by nikto nechcel zažiť a z jej príbehu sa môžu poučiť mnohí ďalší.