Z jednej rastliny budete mať plody celé roky: Stačí, ak po zbere poslednej papriky vyskúšate trik starých pestovateľov!

O tomto nápade sme skutočne nikdy predtým nepočuli, no určite stojí za to, vyskúšať ho. Napokon, prečo by mala životnosť paprík skončiť po tom, ako odtrhneme posledný plod? Táto nenápadná rastlinka má totiž jednu úžasnú schopnosť – opäť zarodí v plnej aj o rok. Na jar tak nemusíte vysádzať priesady, ani sadiť do zeme semienka. Stačí, keď rastlinky premiestníte do skleníka, alebo do črepníkov a uložíte ich napríklad do pivnice. Dajte im trochu vlahy, správnu teplotu a oni opäť zarodia.

Ak rastlinky nemáte možnosť uložiť do skleníka, ale do vášho domu, urobte to nasledovne:

Z rastlinky zoberte na konci leta všetku úrodu, vyberte ju aj s koreňmi z pôdy a presaďte do črepníka. Očistite listy, aby ste sa zbavili škodcov a najmä vošiek. Preložte rastlinu do chladnej, suchej miestnosti. Najideálnejšie je, ak dokážete zabezpečiť teplotu od 10-14 stupňov Celzia a zvoláte miesto pri okne. Zalievať stačí počas obdobia odpočinku raz za 2 týždne.

Listy, rovnako ako listy stromov, počas jesene opadnú. V tomto období je potrebné celú rastlinu mierne zastrihnúť. Nechajte však 2-3 výhonky v tvare písmena Y a vrchná časť by mala mať dĺžku 4-6 cm.

Na konci apríla, začnite zalievať častejšie, tak rastlinu prebudíte a začnú sa objavovať nové výhonky. Keď bude vonku stabilná teplota okolo 12-15 stupňov, rastlinu preložte do záhrady a dajte jej aj potrebné živiny. Najlepšie domáce hnojivo na papriku, nájdete TU.

titulná foto: reprofoto prom

Dnes najobľúbenejšie