Jarné upratovanie rýchlo a bez zbytočnej námahy: Takto to zvládnete aj vy!

Prečo si neuľahčiť prácu, keď môžete? Títo šikovníci pomocníci by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. S nimi zvládnete všetky úpravy a upratovanie ľahšie a za kratší čas.

Prečo si neuľahčiť prácu, keď môžete? Títo šikovníci pomocníci by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. S nimi zvládnete všetky úpravy a upratovanie ľahšie a za kratší čas.

O šikovných robotoch písali mnohí spisovatelia sci-fi romány už dávno, no ani jeden z nich nemal na to, čo dokážu niektoré nástroje v domácnosti, ktoré sú dnes k dispozícii. Nejednej gazdinke dokážu efektívne ušetriť hodiny práce, mnohé zase využijú domáci kutilovia. V oboch prípadoch však tieto prístroje dokážu podať pomocnú ruku a vtedy si poviete, že v niečom to naozaj nie je na škodu, že sú dnešné technológie také vyspelé.

Mnohé výrobky, z týchto domácich pomocníkov, využívajú aj firmy, ktoré sa venujú čisteniu veľkých plôch, a tak je pre nich úspora času aj energie ich pracovníkov veľmi dôležitá. Využívajú ich dokonca aj tí, ktorí čistia tie najväčšie svetové pamiatky, rôzne sochy či turistické atrakcie. Vtedy ide o skutočný adrenalín, čistiť niečo, čo je vo výške desiatok metrov! No o to viac je otestovaná kvalita týchto výrobkov. A prečo si neuľahčiť prácu aj doma?

Každý má doma vysávač a dnes už si bez neho ani nevieme predstaviť náš moderný život. Za krátky čas ním poupratujete podlahy i koberce v celom dome či byte. Dnes už však vo svojej domácnosti môžete mať viac ako len obyčajný klasický vysávač a upratané budete mať ešte rýchlejšie a lepšie. Veď komu by sa chcelo stráviť upratovaním celé hodiny? Ak máte doma koberce, určite oceníte tepovač Karcher, ktorý je dokonca vhodný ešte aj na čistenie čalúnenia a môžete si ním vlastnoručne vyčistiť aj sedačky v aute. Hlavne je však veľmi šikovným pomocníkom pre domácnosti, ktoré majú v obľube koberce. Obyčajným vysávačom ich nikdy nevyčistíte tak, ako tepovačom. A raz za čas sa im takáto očista rozhodne zíde. Keď potom uvidíte výsledok, budete mať pocit, že sú vaše koberce ako nové.

V dnešnej dobe je veľa ľudí alergických, pričom medzi najrozšírenejšie alergie patrí alergia na prach. Ten sa pri vysávaní dokáže poriadne rozvíriť, riešením však môže byť takzvané mokrosuché vysávanie pomocou špeciálnych vysávačov. No ani umývanie dlážky nemusí byť také náročné, ako ho poznáte. Tí, ktorí vyskúšali parný čistič Karcher, si ho nevedia vynachváliť! Na čistenie nepotrebujete žiadnu chémiu, pretože čistí pomocou horúcej pary. Oproti bežnému umývaniu vám pritom prinesie viacero výhod. Hoci na začiatku doň musíte investovať pri jeho kúpe, neskôr vám celé roky bude šetriť peniaze za kupovanie drahých prípravkov na čistenie a šetrne bude šetriť aj zdravie celej vašej rodiny. Obrovskou výhodou je aj to, že šetríte čas a vlastnú energiu, ktorá vám potom zostane na to, aby ste sa mohli venovať príjemnejším činnostiam, ako je upratovanie.

Jarné upratovanie je tu a to je čas, kedy nás doma čaká veľa práce, pretože chceme mať všetko tip top. To mnohých láka k tomu, aby si toto veľké upratovanie uľahčili a ani vy nemôžete urobiť lepšie! Tieto výrobky sa stretávajú s veľmi pozitívnou odozvou. Napríklad sa nám dostalo do uší, ako šikovne pomáhajú aj pri čistení okien. Najmä tí, ktorí majú veľké okná alebo veľa okien, ocenia, keď túto prácu urobia s menšou námahou a za polovičný čas. Pomôže vám s tým napríklad ľahký akumulátorový čistič okien, ktorý vaše okná akoby povysáva a vy sa pri ich lešetní nebude ani namáhať. A na šmuhy môžete rovno zabudnúť!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

V každej domácnosti sa pritom vyskytnú rôzne problémy a väčšinou je riešenie týchto vecí v rukách mužskej časti domácnosti. Či už bývate v byte alebo v dome, multifunkčné náradie by nemalo chýbať vo výbave žiadneho muža. Pomôže vám hravo zvládnuť rôzne problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť a bude ich potrebné opraviť. Nie vždy však musí ísť iba o problémy. Vlastná domácnosť neustále prináša nové možnosti, ako ju vylepšiť a čo v nej urobiť. Bez takéhoto náradia ste však stratení. Najlepšie je mať vždy k dispozícii univerzálne náradie na rozmanité použitie a určite využijete elektrické, akumulátorové aj pneumatické nástroje, ktoré vám uľahčia vašu prácu.