Jedno cvičenie, tri výsledky: Štíhly pás, pevné stehná a zdravá chrbtica – Trénerka ho radí každej jednej žene!

Možno aj vy musíte väčšinu svojho času tráviť v sedavom zamestnaní.  Táto každodenná súčasť nášho života má však negatívny vplyv aj na naše zdravie. Po niekoľkoročnej rutine si začnete všímať, že stav vašej chrbtice sa výrazne zhoršil. Avšak v prípade, že tento stav neriešite, môžete sa vystaviť omnoho väčším ťažkostiam. U žien sa tento stav môže zhoršiť aj hormonálnymi zmenami počas menopauzy.

Jedno cvičenie a úžasná pomoc pre chrbticu aj mäkké bruško

Japonská fyzioterapeutka a profesionálna trénerka Tamayo v jednej osobe ukázala jednoduché cvičenie, ktoré vám pomôže zbaviť sa rovno troch problémov naraz: bolesti chrbta a krížovej oblasti, ale aj prebytočného tuku na bruchu.

Bez fyzickej aktivity sa naše telo stáva menej pohyblivým a začína sa v ňom hromadiť nadbytočný tuk. To všetko sa spája so závažnými zdravotnými problémami a preto je nutné, aby ste čo najskôr začali vykonávať jednoduché cvičenia.

упражнения для похудения  

© DepositPhotos

Ide o strečingové cvičenie, ktoré pomáha aktivovať, spevniť a posilniť brušné a chrbtové svaly. Okrem toho má pozitívny vplyv na vnútornú stranu stehien. Hotový zázrak!

упражнения для похудения дома  

© DepositPhotos

...

Vo videu nižšie uvidíte, ako Tamayo vykonáva spomínaný cvik, najskôr sa však zamerajme na jeho technické prevedenie. Pred samotným začiatkom je vhodné sa trochu zahriať, aby nedošlo k zbytočnému poškodeniu svalov. Po krátkom zahriatí bude prevádzanie cviku omnoho jednoduchšie.

Ako na to?

Počiatočná poloha: v stoji, nohy od seba, s prstami von. Špičky a kolená by mali smerovať rovnakým smerom. Nohy mierne ohnite v kolenách a pre lepšiu rovnováhu si položte ruky v bok. Následne sa nakloňte dopredu a otáčajte pravým ramenom doľava a dovnútra. Ľavé rameno ide dozadu.

упражнения для похудения живота

упражнения для похудения живота и боков

Mali by ste cítiť stehná, brucho a svaly chrbta. Ostaňte v tejto pozícii po dobu 3 sekúnd a potom sa vráťte do počiatočnej polohy. To isté zopakujte aj s druhu stranou. Je nutné, aby boli tieto pohyby pomalé a presné, len tak pocítite napätie vo všetkých svaloch. Urobte 2 série cvičenia po 10 opakovaní.

Po niekoľkých týždňoch pravidelného cvičenia zbadáte, že tuk z pása začína pomaly odchádzať, váš chrbát a oblasť krížov budú mobilnejšie a bolesti sa stanú minulosťou. Pre všetkých, ktorí vedú sedavý životný štýl, ide o nenahraditeľný druh cvičenia.