Japonská metóda spraví za 2 minút viac, ako 100 brušákov: Najrýchlejšie formovanie brucha, aké tu kedy bolo a ako bonus sa stratí bolesť chrbtice!

Japonský herec Miki Ryosuke nedávno zverejnil zaujímavú metódu, ktorá mu podľa jeho slov pomohla stratiť 10 kg za pár týždňov - najviac z oblasti pásu. Tento výsledok bol však len vedľajší účinok cvičenia na odstránenie bolesti chrbta, ktoré mu predpísal lekár. A toto cvičenie zaberá len 2 minúty denne. Sám hovorí, že 2 minúty tejto metódy dokážu viac, ako 100 brušákov!

Japonský herec Miki Ryosuke nedávno zverejnil zaujímavú metódu, ktorá mu podľa jeho slov pomohla stratiť 10 kg za pár týždňov – najviac z oblasti pásu. Tento výsledok bol však len vedľajší účinok cvičenia na odstránenie bolesti chrbta, ktoré mu predpísal lekár. A toto cvičenie zaberá len 2 minúty denne. Sám hovorí, že 2 minúty tejto metódy dokážu viac, ako 100 brušákov!

Skúste techniku zameranú proti bolesti chrbtice, ktorej vedľajší účinok je chudnutie z brucha!

Ryosuke ho nazval dýchacou diétou. Technika spočíva v zaujatí určitého postoja, pričom trvá tri sekundy nádych a potom silný výdych na sedem sekúnd.

Väčšina európskych lekárov podporuje používanie dychových cvičení na zníženie telesnej hmotnosti a vysvetľuje ich účinnosť takto: tuk pozostáva z kyslíka, uhlíka a vodíka. Keď kyslík, ktorý dýchame, zasiahne tukové bunky, rozdelí ich do zložiek (uhlíka a voda). Preto čím viac kyslíka prijíma naše telo, tým viac tuku spaľujeme.

Ako postupovať?

Cvičenie robte každý deň  2 – 10 minút (sami uvidíte, koľko najviac vydržíte, základom sú 2 minúty).

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postavte sa a dajte jednu nohu dopredu a druhú za ňu.
Teraz musíte vystrieť chrbát a preniesť svoju váhu na zadnú nohu.
Začnite pomaly vdychovať po dobu 3 sekúnd a pomaly zdvihnite ruky nad hlavu.
Potom silno vydychujte  po dobu 7 sekúnd a napnite pri tom všetky svaly vášho tela – hlavne budete cítiť svaly na bruchu.

Navyše, ako hovoria odborníci, táto technika posilní svaly chrbtice a zlepší metabolizmus.

zdroj: brightside