Ischelské kolieska s orechovou náplňou: Na vianoce nemôžu chýbať, pečiem ich pre celú rodinu!

Pre nás sú tieto vianočné koláčiky absolútne neodmysliteľné. každé sviatky musia byť napečené. Mäkučké, vlačne a výborné kolieska plnené orechovým krémom s marmeládou a orieškom na vrchu. :-)

Potrebujeme:

150 g maslo
150 g práškový cukor
1 bal. vanilkový cukor
2 ks žĺtky
2 PL rum
400 g hladká múka
štipka soľ
1 bal. prášok do pečiva

Plnka:

100 g mleté oriešky
3 PL marhuľová marmeláda

Postup:

Maslo s cukrom a vanilkou vyšľaháme do peny, pridáme žĺtky, rum a následne aj zmiešané sypké suroviny. Vypracujeme guľôčku, ktorú odložíme do chladničky na hodinku a potom z cesta vyvaľkáme tenký plát.
Z vyvaľkaného plátu cesta vykrojíme kolieska, ktoré upečieme na papieri na pečenie vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov po dobu 7 minút (sledujeme, každá rúra pečie inak, čas je len orientačná).
Mleté oriešky zmiešame s marmeládou – tiež je množstvo len orientačné, záleží na hustote marmelády. Urobíme takú plnku, aby nebola príliš hustá, ani príliš riedka.
Zlepujeme 2 kolieska a následne vrch namočíme do čokoládovej polevy (ja robím čokoládovú polevu tak, že rozpustíme vysokopercentnú čokoládu vo vodnom kúpeli pridám na 100 g čoko 1 lyžicu masla). Na vrch do čokolády položíme polovicu orieška a necháme stuhnúť.

zdroj: chefkoch

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.