Kombinácia cesnaku a sódy vás pri respiračných ochoreniach doslova zachráni: Liečivú paru inhalujte 2 až 3-krát denne a budete o chvíľu FIT!

Bronchitída a ďalšie respiračné ochorenia sú veľmi nepríjemné a liečba je často zdĺhavá. Táto kúra podľa otozh.com.ua zaberie rýchlejšie, ako lieky. Stačí len inhalovať 2 až 3-krát denne a uvidíte sami, ako rýchlo sa vám uľaví.

Potrebujeme:

6 strúčikov cesnaku

1 PL sódy bikarbóny

1 šálku vody

Postup prípravy:

Do malého hrnca nalejte vodu a dajte zovrieť. Ošúpte a nakrájajte si cesnak, vhoďte ho do hrnca hneď ako začne vrieť voda a teplotu znížte na minimum. Varte maximálne 5 minút prikryté pokrievkou, potom odstavte, položte na podložku na stôl a prikryte sa dekou alebo plachtou. Až keď ste pripravení nad hrncom odokryte pokrievku a nasypte lyžicu sódy bikarbóny. 

Inhalácia:

Spočiatku sa zhlboka nadýchnite, pretože dýchacie cesty sa musia pripraviť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dýchajte striedavo: 2 až 3-krát nádych nosom – pomalý výdych ústami. Potom sa 2 až 3-krát nadýchnite ústami a vydýchnite nosom. Postup by ste mali opakovať, kým voda nevychladne. Inhalujte 2 až 3-krát denne. 

Po inhalácii si umyte a osušte tvár, v prípade potreby sa prezlečte do suchého oblečenia a ľahnite si do teplej postele. Úľava prichádza naozaj rýchlo a už za 2 až 3 dni sa budete cítiť FIT!

Prajeme veľa zdravia!