Keď budete v obchode, vezmite aj balík celej škorice naviac: Len ju dajte do miestnosti a zapáľte sviečku, o tomto účinku by mal vedieť každý!

Škorica je veľmi užitočná potravina, jej blahodárne účinky poznali dokonca už v starovekom Egypte. Málokto však tuší, že škoricu nemusíte len jesť.

Škorica je veľmi užitočná potravina, jej blahodárne účinky poznali dokonca už v starovekom Egypte. Málokto však tuší, že škoricu nemusíte len jesť. Stačí, ak cítite jej vôňu v priestore. Na vaše telo a najmä mozog to má ohromujúce účinky. Neváhajte preto a vymeňte drahé vonne sviečky a ligotavé dekorácie na vianočný stromček za obyčajnú škoricu.

Aktivuje mozog a predchádza vzniku Alzeimerovej choroby

Zistilo sa, že vôňa tohto aromatického korenia dokáže blokovať vznik usadenín v mozgu a taktiež vedie k ich odbúraniu. Tento účinok je dôležitý najmú preto, že funguje ako prevencia Alzheimerovej choroby a ďalších degenratívnych mozgových ochorení. Okrem toho vôňa škorice pomáha aktivovať mozog, zvyšuje sústredenosť a pomáha odbúrať stres a nervozitu.

Pomôže s chudnutím

Škorica je označovaná za takzvané hrejivé korenie – dokáže navodiť pocit istého tepla len tým, že ju inhalujete. Tento účinok je zodpovedný za produkciu telesnej energie, aj keď ste celkom v pokoji a teda aj rýchlejšie spaľovanie kalórii. Je to výborná správa pre každého, kto chce schudnúť. Tento účinok tiež pomôže ľuďom, ktorých večne trápi pocit studených končatín.

Pomôže vám lepšie spať a vyčistí upchaté dutiny

Vôňa škorice je ako bazlam pre myseľ zmietanú stresom. Dokáže zlepšiť náladu, odbúrať obavy a stres. Navyše, inhalovanie tejto vône prospieva aj dýchacej sústave a dutinám. Okrem uvoľnenia dýchacích ciest pocit upokojenia vedie aj ku kvalitnejšiemu nočnému odpočinku bez prebúdzania. Aby ste si vôňu vychutnali čo naviac, je dobré dať ju do blízkosti plameňa. Vyskúšajte škoricovými šúľkami obložiť napríklad sviečku, jednoducho zapáliť plameň a uložiť do priestoru. Potom už neostáva nič iné, len sa tešiť z úžasnej vône a krásnej vianočnej atmosféry.

...

Ak chcete celú škoricu prepoliť bez toho, aby sa šuľok zlomil, stačí, ak na pár hodín namočíte do teplej vody. Škorica zmäkne a vy ju môžete prekrojiť bez obáv. Vodu nevylievajte, použite ju na zalievanie kvetov, je to doslova životabudič a zároveň zatočí s plesňou a baktériami v pôde.

Nápady na úžasné vianočné dekorácie zo škorice, vyzerajú krásne a prospejú vášmu zdraviu!

 Ďalšie úžasné nápady