Iné halušky už ani nerobím: 5-minútové maďarské halušky bez zemiakov a vajec, chutia fantasticky!

Výborný tip na halušky trochu inak - takto ultra jednoducho som sa ich naučila v Maďarsku a iné už nerobím. Vyskúšajte nahradiť zemiaky a vajcia jednou špeciálnou prísadou – taveným syrom. Sú výborné a pripravíte ich skutočne za 5 minút.

Výborný tip na halušky trochu inak – takto ultra jednoducho som sa ich naučila v Maďarsku a iné už nerobím. Vyskúšajte nahradiť zemiaky a vajcia jednou špeciálnou prísadou – taveným syrom. Sú výborné a pripravíte ich skutočne za 5 minút.

Potrebujeme:

200 g hladkej múky

300 g polohrubej múky

600 ml vody

Ďalej budeme potrebovať:

asi 2-3 kocky syrokrému (prípadne syr v črievku asi 100 g)

Slaninku

Postup:

Do väčšej misy nasypeme oba druhy múky, v strede urobíme jamku a nalejem do nej vodu. Varechou miešame, kým nevznikne jednotné cesto. Cesto by malo byť vláčne a jemné. Moje odporúčanie je haluškové cesto nesoliť, aby sa nerozvarili vo vode. Pomocou haluškovača hádžeme do vriacej vody. Varíme krátko, asi len 5 minút. Potom scedíme a ešte horúce premiešame s taveným syrom (halušky príliš dlho necedíme, aby si zachovali trochu vody). Pridáme pár kvapiek masti, ktorá sa vytopila zo slaninky a premiešame, dochutíme podľa chuti soľou. Druhú várku môžeme urobiť napríklad ako klasiku s bryndzou a slaninkou. Tieto halušky sú skutočne výborné! :-)

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Najlepšie recepty na dnes