Hurikán Katrina zničil ich domov. Dobrí ľudia pre nich spravili zázrak!

Prírodné živly sú nevyspytateľné. Zjavia sa z ničoho nič a bez milosti vám vezmú domov, majetok a spomienky.

Pred desiatimi rokmi stretol takýto osud rodinu Parsonsových z New Orleans. Hurikán Katrina prišiel bez varovania a v priebehu niekoľkých minút zrovnal ich dom so zemou . Našťastie, rodine sa podarilo dom včas opustiť, avšak všetok ich majetok bol spustošený.

„Spomínam si, že väčšina susedov po tragickej udalosti toto miesto navždy opustila, moja rodina však nikdy nechcela odísť, bol tam predsa kus nášho života. Dom bol pre nás viac ako obyčajná stavba. Je to symbol rodiny, spomienok, tvrdej práce a nádeje. Postupne s pomocou mnohých dobrých ľudí, vyrástol náš nový dom na mieste, kde predtým stála pôvodná stavba. Som hrdý na to, že 10 rokov po katastrofe žijem na rovnakom mieste, aké si pamätám z detstva. Je to ako zázrak,“ uviedol syn Ron.

Toto je príbeh rodiny Parsonsových:

Parsonsovci si dlhé roky po hurikáne nemohli dovoliť postaviť nový dom. Pozemok však odmietli predať. Takto vyzeral ich dom bezprostredne po katastrofe.

Jedným, čo naznačovalo, že na tomto mieste niekedy stál dom, bol kúsok schodiska.

Boli nútení odsťahovať sa, avšak často chodili na svoj pozemok a premýšľali, čo prinesie budúcnosť.

Prešlo celých 10 rokov. Pozemok zaplavila burina a príroda pohltila akékoľvek dôkazy o tom, že na tomto mieste kedysi stál domov jednej rodiny.

Práve po 10 rokoch nastal v živote rodiny obrovský zlom. Kontaktovala ich miesta dobročinná organizácia, ktorá spoznala ich príbeh a prisľúbila pomoc pri budovaní ich nového obydlia.

Okamžite sa začali stavebné práce, na konci ktorých rodina konečne uvidela svoj nový vysnívaný domov.

Dom má rozlohu 53 m2 a pre rodinu je perfektným miestom pre život.
Pôvodné schodisko rodina zachovala ako pamätník svojho predošlého domu a udalosti, ktorá zmenila ich život.
Interér domu je očarujúci!

Dnes najobľúbenejšie