Hotový zázrak a pritom tieto suroviny máme bežne doma: TOP 5 najúčinnejších receptov na zníženie hladiny cukru v krvi!

Diabetes Mellitus, alebo jednoducho povedané cukrovka (2. typu), je jednou z civilizačných chorôb, ktorá patrí medzi najrozšírenejšie. Len na Slovensku postihuje viac ako 340 000 ľudí a ďalší ešte ani netušia, že sa im pomaličky vkradla do života. Môžeme si ju privodiť najmä nesprávnou životosprávou. Ak ste si vedomí toho, že váš životný štýl nie je práve ukážkový, mali by ste chodiť na pravidelné preventívne prehliadky a v prípade potreby si vyžiadať aj testy na meranie glykovaného hemoglobínu. Pomocou neho totiž lekár presne zistí stav vašej cukrovky a včasná diagnostika spojená s liečbou vám môže výrazne predĺžiť život. Ak sa vám potvrdí zvýšená hladina cukru v krvi, nečakajte ani minútu! Okrem zmeny životného štýlu a dodržiavania odporúčaní lekára si môžete pomôcť aj niektorým z týchto overených receptov. Výborne účinkujú aj ako prevencia.

1. Varená cibuľa

Je všeobecne známe, že cibuľa je vynikajúcim podporným prírodným liekom napríklad pri liečbe chrípky, prechladnutia, či kašľu. Málokto však vie, že odvar z cibule je aj veľmi účinným pomocníkom na zníženie hladiny cukru v krvi. Lacný a dostupný liek, ktorý si pripravíte len z 2 zložiek. Jednoduchá 10-dňová kúra pôsobí doslova zázračne!

Potrebujeme:

3 kg cibule

250 ml vriacej vody

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Cibuľu si rozdeľte na 10 rovnakých častí (vždy 1 várka na 1 deň). Ráno si várku cibule ošúpte, nakrájajte a zalejte vriacou vodou. Varte asi 8 – 10 minút. Potom odstavte, cibuľu vyžmýkajte a dajte preč. Vývar rozdeľte na 3 rovnaké časti a vypite 3x denne 30 minút pred jedlom. Rovnaký postup opakujte po dobu 10 dní. Ak chcete celú kúru zopakovať, dajte si aspoň mesačnú prestávku.

2. Varené vajce naložené v octe

Tento recept vám pomôže znížiť hladinu cukru v krvi a vaše telo bude v oveľa lepšej kondícii. Stačí len opakovať po dobu 10 dní.

Potrebujeme:

varené vajíčko

ocot

voda

Postup:

Vajíčko uvarte na tvrdo, ošúpte a niekoľkokrát prepichnite vidličkou. Do hlbšej misky nalejte ocot a ponorte doňho vajce. Ocot by mal vajíčko úplne zakryť. Nechajte takto naložené na noc. Ráno vajíčko vyberte z octu a zjedzte. Hneď za tým vypite pohár vody izbovej teploty.

3. Kôprová voda

Tento zázračný nápoj vám pomôže schudnúť, aj znížiť hladinu cukru v krvi. Kôprová voda je totiž považovaná za vynikajúcu prevenciu cukrovky!

Potrebujeme:

1 PL čerstvého kôpru

1 l vriacej vody

cedidlo

Postup:

Zalejte vriacou vodou nasekaný kôpor a nechajte lúhovať v termoske asi hodinu. Po hodine preceďte nápoj do fľašky a užívajte 2 poháre denne – 1 ráno a 1 večer.

4. Tekvicové semená

Tekvicové semienka obsahujú množstvo užitočných látok a sú veľmi efektívne aj pri regulácii hladiny cukru v krvi.

Potrebujeme:

150 g olúpaných tekvicových semien

1/2 ČL škorice

4-5 datlí

Postup:

Tekvicové semienka namočte na 8 hodín do vody. Potom vodu sceďte a semená vložte do mixéra spolu s 2 šálkami vody a škoricou. Vymixujte, pridajte nasekané datle a opäť použite mixér. Takto pripravenú zmes v množstve 100 g, konzumujte na lačný žalúdok pol hodiny pred jedlom. Pite 4 dni, potom si dajte prestávku 4 dni a opäť pite 4 dni.

5. Ďatelina

Okrem toho, že má táto rastlinka antioxidačné, imunostimulačné a antiseptické účinky, je skvelým pomocníkom aj v prípade, že potrebujete dať do poriadku hladinu cukru v krvi.

Potrebujeme:

1 PL nasekaných listov a kvetov ďateliny

200 ml vriacej vody

Postup:

Nasekané listy a kvety zalejte vodou a nechajte lúhovať. Pite 3x denne 1/3 pohára pred jedlom.

Zdroj: takprosto.cc