Prečo si omotať nohu tesne nad členkom lepiacou páskou? Tento TRIK som nikdy predtým nepoznala!

Ako svojpomocne odstrániť kliešť je skutočne ťažká otázka. Nakoniec, akonáhle sa oteplilo, títo škodcovia sa opäť prebudili a číhajú na nás v prírode a dokonca aj doma v záhradách. Dnes vám povieme o zaujímavom zlepšováku horára, ktorý spoľahlivo zablokuje cestu hmyzu k vám.

Ako odstrániť kliešťa?

Ak ste si na pokožke našli prisatého kliešťa, nie je potrebné prepadať panike. Aj keď s istotou neviete, ako si sami kliešťa odstrániť.

Tento problém je riešiteľný. Najlepšie je napríklad navštíviť najbližšie kvalifikované centrum pomoci. 

Odborníci presne vedia, ako odstrániť kliešť bez poškodenia. Najlepšia je na domáce odstránenie špeciálna pinzeta, ktorou kliešťa bezpečne odstránime.

Konajte múdro

...

Hlavnou chybou každého, kto sa stretol s týmto hmyzom, môže byť nezodpovedný postoj k situácii.

Pamätajte, že je to nesprávne. Ak máte smolu, že ste sa dostali do podobnej situácie, ale dokázali ste si škodcu vytiahnuť sami, potom urobte nasledovné.

Miesto „prisatia“ kliešťa ošetrujte antiseptikom. Ak chcete maximálnu istotu, že kliešť nebol infikovaný, mali by ste v najbližšej dobe navštíviť lekára.

Neriešiť túto sitáciu znamneá chodiť po tenkom lade, pretože všetkci vieme, aké nebezpečené choroby kliešte prenášajú.

Záchranný trik od horára

Hlavnou „bránou“, ktorou sa môže hmyz dostať k človeku, sú nohy.

Najčastejšie si taký malý hmyz v tráve pri chôdzi nemusíme všimnúť. A potom sa rýchlo zachytí na nohách cez ktoré sa dostane na vašu pokožku. Hoci je toto stvorenie veľmi malé, pohybuje sa skutočne rýchlo.

Horár poradil, ako jednoducho zamedziť všetkým pokusom hmyzu vyliezť na vás cez vaše nohy. Potrebujete na to iba bežnú pásku. Čo bude ďalej?

Omotajte nohu tesne nad členkom páskou alebo maskovacou páskou. Lepkavá strana samozrejme musí smerovať von.

Takýto krok samozrejme kliešte nepoteší, cez lepkavú vrstvu nedokážu prejsť a ostanú uväznení na páske.

Aby ste ochranu proti kliešťom posunuli na maximum, neváhajte a vyskúšajte aj domáce a úplne prírodné repelenty, ktoré sú skutočne účinné a dokážu kliešte udržať bezpečne od vás.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn