Pri najbližšom varení cibuľové šupy určite nevyhadzujte: Vďaka nim zabijete dve muchy jednou ranou a to doslova!

Domáca výživa, na ktorú nedám dopustiť – poradila mi ho svokra a používa ho celý rok. Funguje doma na izbové rastliny aj vonku na muškáty, ruže a všetky balkónovky a kvety v záhrade, vrelo odporúčam každému!

Možno ste už počuli, že cibuľové šupy sú veľmi užitočné v záhrade, aj pre izbové rastliny. Dá sa z nich naozaj vyrobiť vynikajúce organické hnojivo, ktoré nielen že dodá rastlinám potrebné živiny, ale zároveň odpudí muchy a niežiaduci hmyz! Stačí ich spracovať podľa tohto jednoduchého postupu z youtube

Cibuľové šupy, ktoré sú pre nás odpadom, sú doslova vitamínovou bombou pre našu záhradu a kvety. 

Nie je vôbec potrebné utrácať zbytočne peniaze za kupované hnojivá, keď si potrebnú výživu viete pripraviť veľmi jednoducho aj doma.

Postup:

Zoberte šupy z cibule a natlačte ich do zaváraninového pohára.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zalejte vodou, uzavrite viečko a nechajte takto naložené stáť 2 dni pri izbovej teplote. Po uplynutí tejto doby si všimnete, že farba vody bude tmavšia.

Otvoríme viečko, vodu zlejeme do čistej nádoby tak, aby bol roztok čistý, bez zvyškov cibuľových šupiek. Tento neriedený roztok môžete priamo použiť ako hnojivo pre izbové rastliny, alebo pre vaše plodiny v záhrade.

Takisto pôsobí ako účinný odpudzovač múch.

V cibuľových šupkách sú obsiahnuté vitamíny A, B, aj vitamín C.

Obsahujú tiež draslík, horčík, vápnik, jód, fosfor a síru.

Šupy, ktoré ostali v pohári môžete pokojne použiť ešte jedenkrát. Znovu ich zalejte vodou, znovu nechajte 2 dni stáť a roztok bude stále výživný.

Vďaka tejto výžive budete mať izbovky obsypané kvetmi a dariť sa bude aj vašej zeleninovej záhrade!

Video návod!