Aby všetky kvety v záhrade, oknách aj na balkóne kvitli ako bláznivé, zalejte ich týmto: RECEPT!

Rastliny v kvetináčoch aj v záhrade rastú oveľa lepšie, ak sa z času na čas nakŕmia správnou výživou. To zaisťuje sviežosť, vitalitu, silu, nádherné listy a veľa kvetov. Tento recept z youtube si dobre uložte a používajte počas celej sezóny.

Ako hnojivo pre rastliny je to najlepšie, čo môžete použiť obyčajné droždie – môžete použiť klasické čerstvé droždie, pivovarské kvasnice, alebo sušené droždie – čo máte poruke.

Pokiaľ ide o kŕmenie kvetov (izbových, balkónových aj tých záhradných) kvasnicami, skúsenosti pestovateľov sú veľmi dobré.

Kvasnice obsahujú vitamín B, minerály a ďalšie zložky, ktoré sú pre rastliny potrebné.

...

Pridávaním droždia do pôdy sa výrazne zvyšuje obsah dusíka a a fosforu.

Rastliny viac kvitnú a majú väčšiu biomasu.

Navyše, zalievanie kvetov kvasnicami je veľmi ekonimické a ekologické, navyše výrazne to zvyšuje úrodnosť pôdy a rastlinnú vegetáciu počas ranej fázy rastu.

Túto výživu je možné aplikovať na všetky izbové aj záhradné rastliny.

Kŕmenie kvasnicami používajú aj profesionálne kvetinárstva.

Ako toto kŕmenie ovplyvňuje pôdu?

Keď zalejeme pôdu roztokom droždia, okamžite tak aktivuje mikroorganizmy v pôde a tie rýchlo pracujú v prospech rastlín.

Obsah makro a mikro prvkov a oxidu uhličitého je vyšší, vďaka čomu rastlina prosperuje, má veľa energie a vyzerá oveľa zdravšie. Rastlina prosperuje navonok, ale zdravší je aj koreňový systém.

Ako používať toto kŕmenie?

Základom je pripraviť si kvalitný kvasnicový roztok.

Je to skutočne veľmi jednoduché – na 50 g kvasníc potrebujeme 5 litrov teplej vody (najlepšia je samozrejme odstáta voda zohriata slnkom). Pridajte aj 1 lyžičku cukru. Roztok dôkladne rozmiešame a necháme niekoľko hodín stáť – na teplom mieste.

Potom hneď používame na zalievanie.

Ako často aplikovať na rastliny?

 

Zalievanie týmto roztokom sa odporúča robiť 3x mesačne na jar a v lete a na jeseň 2 x mesačne.