Pestovateľ poradil výborné a lacné hnojivo pre bohatú úrodu cesnaku: Týmto ho nakŕmte na jar a úrody budete mať aj na rozdávanie!

Ak na svojej záhradke pestujete cesnak, tento článok je určený práve vám. Povieme si totiž o jarnom hnojení cesnaku, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať.

Ak na svojej záhradke pestujete cesnak, tento článok je určený práve vám. Povieme si totiž o jarnom hnojení cesnaku, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať. Táto plodina totiž potrebuje dusík, len to vám zabezpečí bohatú úrodu. Aj keď ste pred sadením pôdu hnojili kompostom, alebo humusom, dažďová voda, či sneh spôsobujú, že hnojivo vsiakne hlboko a povrchová vrstva ostáva bez živín, ktoré je potrebné doplniť. Na hnojenie cesnaku môžete samozrejme použiť močovinu, ale my uprednostňujeme použitie amoniaku, pretože je to dobrý zdroj dusíka, rýchlo sa prispôsobí rastlinám a súčasne ich chráni pred škodcami a plesňami. 

Potrebujeme:

2 PL 10% amoniaku

10 l odstátej vody

Postup:

Zmiešajte odstátu vodu a amoniak. Pred hnojením najskôr zalejte cesnak len odstátou vodou. Potom ho bohato polejte roztokom amoniaku pomocou krhly.

Na pozemok dlhý 6 metrov a široký 1 meter sme potrebovali 30 litrov roztoku. Po pár dňoch od tohto hnojenia si všimnete, že cesnakové výhonky sú zelenšie a začínajú rýchlejšie rásť.

Zdroj: retete-usoare.eu

...