Záchrana (nielen) pre krčnú chrbticu: Lekár ukázal 9 pohybov, ktoré normalizujú tlak, odstránia nespavosť, bolesti hlavy a hornej časti tela!

Len málokto vie a verí, že krčná osteochondróza dokáže byť omnoho nebezpečnejšia ako iné chorby – práve ona ich totižto dokáže spustiť. Osteochondróza spôsobuje vysoký krvný tlak a môže viesť až k závažným stavom ako je srdcový infarkt čo mozgová príhoda.

ходьба для быстрого похудения

Fyzioterapeuti sú presvedčení, že krčná osteochondróza je hlavnou príčinou hypertenzie a u 5% prípadov je choroba zodpovedná za závažné ochorenia vnútorných orgánov, najmä obličiek.

Faktom je, že s vekom sa krčné stavce posúvajú a zvierajú cievy, ktoré vyživujú mozog. Práve ten v dôsledku nedostatku kyslíka sa do srdca odošle signál pumpovať krv s vyššou frekvenciou.

Okrem zvýšenej záťaže na srdce, sú tu ďalšie nepríjemné stavy, akými je nespavosť, bolesti hlavy a celej hornej časti cela. Tiež sa objavujú závrate a v závažných prípadoch aj strata vedomia.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

ходьба для быстрого похудения

Hlavným vinníkom všetkých týchto problémov je podľa odborníkov prvý stavec, ktorý čelí maximálnemu zaťaženiu. Existuje však špeciálne cvičenie, ktoré by v prípade potreby malo byť doplnené o správnu stravu a školenie s použitím rehabilitačných pomôcok. Cvičenie sa môže vykonávať doma, ale ak aj po mesiaci nepocítite výraznú úľavu mali by ste navštíviť lekára. Problémom môže byť, že vás stavec alebo cieva sa nachádza v nezvyčajnej polohe.

Všetkých 9 cvičení pohromade

https://youtu.be/qT4jZmeXw0U

Toto sú najdôležitejšie pohyby, mali by sa cvičiť pravidelne!

1. Metronóm

Sadneme si ruky voľne spustíme pozdĺž tela, chrbtica je vystretá. Hlavu nakloníme na ľavú stranu – chrbát je stále vystretý a telo uvoľnené. Hlavu nakláňame tak, ako nám to svaly umožnia, zbytočne svaly nepreťažujeme. Zotrváme 30 sekúnd a pokračujeme na druhú stranu. Opakujeme celkovo 5x.

2. Struna

Krk je vyrovnaný a bradu tlačíme čo najbližšie k hrudníku. Zotrvajte 30 sekúnd a potom pomaly hlavu dvíhajte smerom hore tak, že krk je natiahnutý. Vydržíme 30 sekúnd, cvik opakujeme celkovo 5x.

3. Vták

Ruky ťahajte vystreté smerom dozadu zatiaľ čo chrbtica je vystretá a hlava smeruje dopredu, smerom hore. Bradu ťahajte smerom smerom a dlane k zemi. Hlavu mierne zakláňajte. Vydržte 30 sekúnd , uvoľníte a zopakujte 5x.

4. Pohľad do strany

Bradu mierne zdvihneme a pomaly otáčame hlavu na pravú a na ľavú stranu. Keď sa nám podarí hlavu otočiť čo najviac smerom k jednému alebo druhému ramenu, zotrvajte 20 sekúnd, uvoľníte a opäť opakujte 5 x na každej strane.

5. Baletka

Ruky spojíme dlaňami nad hlavou tak, že lakte sú ohnuté. Hlavu vytáčame na jednu a druhú stranu, na každej zotrváme 30 sekúnd a opakujeme 5x.

6. Ramená

Pravou dlaňou sa dotknite ľavého pleca tak, aby bola ruka čo naviac vyrovnaná, hlavne nespúšťajte dole lakeť. Hlava smerujeme do opačnej strany ako ruka. Zotrvajte 30 sekúnd a opakujte 4x na každej strane.

7. Labuť

Hlavu ťaháme čo najviac smerom dopredu bez toho, aby sme hýbali plecami. Keď je hlava vysunutá čo najviac dopredu, začneme pomaly bradu natáčať smerom k pravému plecu. Zotrváme 15 minút a pomaly sa vrátime do uvoľnenej polohy. Potom opakujeme na opačnú stranu. Cvičenie opäť opakujeme 5x.

zdroj: takprosto