Geniálny trik, vďaka ktorému vydržia izbové rastliny bez zálievky až 2x dlhšie!

Perfektný tip pre vaše rastlinky. Vám ušetrí starosti a rastlinka bude krásna a zdravá, aj keď dlhšie nebudete zalievať.

Ak sa vám stáva, že občas jednoducho zabudnete zaliať vaše izbové rastlinky a tie vám doslova chradnú pred očami, máme pre vás skvelý tip, ktorý vám ušetrí starosti a vaše rastlinky vydržia bez zálievky až 2x dlhšie. Toto riešenie je skvelé aj pre tých, ktorí často odchádzajú z domu a o zalievanie rastliniek nemajú možnosť zabezpečiť.

Riešením nie je nič iné ako obyčajná detská plienka – konkrétne hmota, ktorú plienka obsahuje. Táto hmota je je celkom neškodná a rastlinke žiadno neublíži. Vyrobte si z nej hydro-gél, ktorý po pridaní do pôdy udrží vlahu a bude ju poskytovať rastlinke postupne. Naučte sa jednoduchý postup, ako si tento gél jednoducho a rýchlo vyrobiť aj u vás doma.

Potrebujeme:

1 plienku

4 šálky vody + trochu vody na premeišanie

Pôdu

2 väčšie misky

...

Postup:

diaperplants1

Plienku vložte do väčšej nádoby a nalejte na ňu vodu. Počkajte, kým sa tekutina vstrebe.

diaperplants2

Akonáhle sa tekutina vstrebe, plienku rozstrihneme a vyberieme vnútro. Pridáme ešte trochu vody, premiešame čím vytvoríme hydro-gél (modrá farba je len na ilustráciu absorbčných schopností gélu v plienke).

diaperplants3

V druhej miske zmiešame rovnaký diel gélu a pôdy. Dôkladne premiešame.

None animated GIF

Potom do pôdy jednoducho zasadíme rastlinku, ako bežne pri presádzaní.

None animated GIF

Teraz nalejte do pôdy vodu – pridajte trochu viac vody, ako ste zvyknutí. Odteraz vydrží rastlinka 2 x dlhšie medzi zalievaniami. Váš život bude o niečo jednoduchý a rastlinky krásne, aj keď ich zabudnete zaliať. Vďaka absorbčným kryštálom a postupnému uvoľňovaniu tekutiny, fungujú plienky rovnako ako hydrogél, ktorý kúpite v záhradkárstve. Gél z plienky je netoxický, biologicky odbúrateľný a šetrný k životnému prostrediu.

watering-potted-plant-1