Geniálny trik s alobalom, ktorý vás raz-dva zbaví myší v dome!

Môjmu otcovi sa všetci smiali, keď priniesol na chatu kotúč alobalu. Ráno však bolo všetkým celkom jasné, na čo ho použil a ako skvele tento zvláštny trik funguje.

Môjmu otcovi sa všetci smiali, keď priniesol na chatu kotúč alobalu. Pokryl celú kuchynskú dosku, krabice s cereáliami a poličku s jedlom. Na druhý deň sme však museli konštatovať, že nič nebolo dotknuté od našich nemilých podnájomníkov – myší. Každé ráno sme totiž nachádzali obhryzené krabice a stopy po ich návšteve v kuchyni. To, že trik s alobalom funguje skvele však nie je žiadna náhoda.

Myši ho nenávidia!

Môže za to fakt, že myši majú veľmi citlivé ušné bubienky a chôdza po alobale je pre ne zvukovo veľmi nepríjemná. Navyše ide o veľmi klzký povrch, po ktorom sa nemôžu šplhať a zachytiť – ich jemné pazúriky na tento povrch jednoducho nefungujú. Okrem toho ide aj o typický hliníkový zápach, ktorý my necítime, no malým hlodavcom prekryje ostatné vône a tak stratia čuchovú orientáciu.

Zapchajte ním otvory

Myši pokojne prehryznú steny aj drevo. Nikdy sa však nezahryznú do alobalu. Napchajte ho do otvorvov, škár v stenách alebo kuchynskej linke. Myši sa cez alobalovú bariéru nedostanú!

Kam ešte s alobalom?

Na začiatok ho rozložte na miesta, kde ste našli myší trus a upchajte ním už spomínané škáry. Myšiam tak zahatáte ich obľúbené potravinové chodníčky a to ich vyženie z vášho obydlia preč.

zdroj: redakcia

Dnes najobľúbenejšie