Geniálne zimné triky, pomocou ktorých ušetríte a vyhnete sa problémom

Zima je ideálnym ročným obdobím na rozvíjanie našej kreativity. Inšpirujte sa týmito trikmi a činnosťami, ktoré môžete vyskúšať v zime. Veríme, že viaceré z nich vám spríjemnia chladné obdobie a čakanie na jar.

Umyte okná

Možno to znie neuveriteľne, ale ak presuniete umývanie okien z jari na zimu, môžete dokonca ušetriť za vykurovanie. Tým, že sa cez krásne čisté okná dostane do vášho bytu viac slnečných lúčov, bude váš byt príjemne teplý a nebude potrebné tak intenzívne kúriť.

Pridajte si do kúpeľa sódu bikarbónu

V zime je pokožka omnoho viac vystavená extrémnym podmienkam a preto sa o ňu treba lepšie starať. Nemusíte však kupovať drahé kozmetické prípravky, dá sa to aj podomácky. Stačí do kúpeľa pridať lyžicu sódy bikarbóny a detského oleja.

Urobte si skvelé teplé nápoje

...

Horúca čokoláda je skvelá. Avšak piť ju celú zimu je trochu nuda a preto je vhodné naučiť sa niekoľko ďalších receptov na chutné nápoje, ktoré dokážu zahriať. Začať môžete napríklad skvelým vianočným punčom, ktorý sa dá robiť až troma rôznymi spôsobmi.

Vyrobte si skvelý prostriedok na rozmrazovanie

Škrabku nepotrebujete! Stačí spojiť tieto dve prísady a námraza zmizne za pár sekúnd.

Ušetrite za vykurovanie jednoduchým trikom!

Hľadáte jednoduchý spôsob, ako zefektívniť vykurovanie vo vašom dome či byte a zároveň zaň ušetriť peniaze? Táto malá zmena vo vašom byte vám s tým pomôže. Vyskúšajte to ešte dnes!

Ochráňte svoje podlahy pred vodou z roztopeného snehu

Urobte si domácu kamennú rohožku, na ktorú môžete položiť zimnú obuv zašpinenú od snehu. Všetko čo potrebujete, je starší pekáč a väčšie kamene, medzi ktoré bude tiecť topiaci sa sneh. Vodu potom stačí raz za čas vyliať.

Tešte sa na jar pomocou skorých jarných rastliniek

Niektoré rastliny ako špenát, petržlen alebo prvosienky musia byť zasadené ešte v zime. Je to výhoda, pretože sa takto môžete tešiť na jar. Stačí semienka zasiať do pôdy v starších nádobách, ktoré poslúžia ako miniatúrne skleníky.

Urobte si vlastné protišmykové pneumatiky na bicykel

Na bicykli sadá jazdiť aj v zime! Teda ak ste správne vybavený. Práve v tom vám môžu pomôcť zväzovacie káble. Použiť sa to dá aj na kočiarikoch. Prečítajte si, ako na to.

Zapadli ste v snehu? Ľahká pomoc!

Nie je nič nepríjemnejšie, ako v zime zapadnúť v snehu. A to najmä ak máte náhon iba na zadných kolesách. Výborným trikom a veľmi rýchlou pomocou v núdzi je pod kolesá vložiť rohožky, ktoré máte v aute a následne zabrať. Kolesá sa nebudú prešmykovať na ľade a auto dostanete do pohybu.

Zaizolujte svoje okná pomocou bublinkovej fólie

Ako všetci vieme zo základnej školy, vzduch je skvelý tepelný izolant. A práve tu nám pomôžu bublinkové fólie. Aby ste zabezpečili dostatočnú svetelnosť, mali by byť bubliny čo najväčšie. Keďže ale budete zrejme tento trik používať najmä v noci, je to vlastne jedno. :-) Na sklo nastriekajte rozprašovačom vodu a aplikujte fóliu. Voda bude fóliu pevne držať.