Geniálne triky, ktoré vám tieto vianoce poriadne uľahčia život

Zabudnite na predvianočný stres a užite si tieto sviatky skutočne naplno. Pomôžu vám v tom tieto geniálne tipy a triky.

Vianočné sviatky sú bezpochyby najkrajším obdobím v roku. Pre niektorých z nás však príprava na ich dokonalý priebeh, môže byť poriadne stresujúca. Svoje o tom vedia aj šikovné mamičky, ktoré sa v nami radi podelia o geniálne nápady a vychytávky, vďaka ktorým si tieto sviatky užijete skutočne naplno!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Adventný kalendár z formy na muffiny

Nevedia sa vaše ratolesti dočkať Vianoc? Vezmite formu na muffiny a do jednotlivých otvorv ukryte milé drobnsoti. Deti sa každý deň budú tešiť na maličkosť ukrytú vo vntúri.

Samolepiaci vešiak

Samolepiaci vešiak prilepte na vnútornú stranu dvier. Veniec pripevnite na šnúrku a tú jednoducho zaveste na obrátený vešiak. Veniec je zavesený a vchodové dvere môžete bez problémov zatvárať a otvárať.

Dokonalé aranžmá vianočných svetielok

Pomôže vám horúca lepiaca pištoľ, ktorú môžete použiť na neviditeľné upevnenie vianočných svetiel. Výsledok vyzerá očarujúco. Po sviatkoch stačí svetielka jednoducho odlepiť.

Ako poliať vianočný stromček?

Je ťažké dosť sa cez husté ihličie až ku kmeňu stromčeka. Pomôže vám pevná rolka – jadro z baliaceho papiera. Stromček zalejete rýchlo, jednoducho a bez toho, aby ste sa museli predierať záplavou pichľavého ihličia.

Urobte deťom tú najlepšiu čokoládu

Na jej výrobu vám postačí obyčajná šľahačka v spreji, čokoláda a škrabka na zemiaky. Najskôr do pohárov navrstvíte šľahačku a následne na ňu nastrúhate dlhé čokoládové hoblinky. Vaše deti si tieto sladké raňajky zamilujú.

Organizér na stuhy

Vytvoríte ho z držiaka na kuchynské utierky. Namiesto kotúča s utierkami naň jednoducho uložíte stuhy a kotúče lepiacej pásky. Balenie darčekov bude s touto vychytávkou hračka.

Krásne zabalené darčeky aj bez darčekového papiera

Aj vy každý rok bojujete s balením darčekov do darčekového papiera? Pomôže vám obyčajný alobal. Použite ho ako alternatívu k baliacemu papieru. Vynikajúco sa s nám pracuje a navyše, darčeky budú mať elegantný vzhľad.

Neváhajte použiť aj staršie papierové tašky. Vyčarujete trendový rustikálny vzhľad balíčkov.

Pre skutočne osobité a jedinečne zabalené darčeky požiadajte o pomoc svoje ratolesti. Určite vám s nadšením pomôžu. Nechajte ich pomaľovať maliarsky papier a potom doň jednoducho zabalte darčeky.

Krásna dekorácia rýchlo a jednoducho

Najkrajšie dekorácie sú tie, ktoré si vyrobíte vlastnými rukami. Vezmite sviečku a natrite ju priesvitným lepidlom. Potom sviečku obaľte v soli do kúpeľa. Získate úžasnú zimnú dekoráciu do bytu.

Zapojte deti

Pre skutočne originálne a milé vianočné ozdoby, zlepte spolu s deťmi dohromady niekoľko starých kúskov puzzle. Snažte sa vytvoriť tvar pripomínajúc snehovú vločku. Potom povrch natrite bielou farbou, poprášte trblietkami a zaveste na vianočný stromček.

Sladké sane

Pošlite vašim najdrahším vianočné priania či milé maličkosti na sladkých saniach. Vytvoríte ich pomocou čokolády a lízaniek.

Škrupinka z vajíčka

Dostala sa vám pri rozbíjaní vajíčok do misy aj škrupinka? Stačí,aby ste si navlhčili prsty a škrupinku vyberiete jednoducho a rýchlo.

Zabudli ste vychladiť šampanské na vianočný prípitok?

Žiaden problém. Zabaľte fľašu do vlhkého papierového obrúska a vložte na 10 minút do mrazničky. Šampanské bude dokonale vychladené.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes najobľúbenejšie