Toto sa stane, ak namočíte do bielidla šišky, alebo gumičku z ceruzky: Nikdy by nám nenapadlo, že okrem prania sa dá použiť aj takto geniálne!

Bielidlo ani zďaleka nie je na pranie: Pozrite sa, čo môžete mať, ak doň ponoríte gumičku na ceruzke!

Myslíte si, že bielidlo je len na pranie a odstraňovanie škvŕn na vašej bielizni? Presvedčíme vás o opaku. Nás nedávno zaujal postup istej kreatívnej mamičky, ktorá vám ukáže, ako pomocou obyčajného bielidla premeníte staré veci na celkom nové, kreatívne kúsky. To však ani z ďaleka nie je všetko. Pozrite sa na geniálne triky, ako bielidlo použiť celkom inak, ako ste zvyknutí!

Premení staré oblečenie, obrusy, alebo iné kusy látky

Je to jednoduché, stačí, ak napríklad gumičku na ceruzke namočíte do bielidla a vytvoríte pomocou nej jednoduchý vzor na farebnom oblečení. Nechajte zaschnúť pár minút a máte originálny kúsok!

Namočte do neho šišky

Ak chcete, aby boli šišky krásne, ako z porcelánu, namočte ich do bielidla s obsahom chlóru a nechajte máčať. Potom vysušte a šišky budú mať úplne inú farbu. Môžete ich nafarbiť, alebo nechať tak ako sú a vytvárať z nich nádherné rozprávkové dekorácie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Staré kefy na čistenie fliaš po pár hodinách v bielidle

Skvelý tip napríklad na vianočné sviatky. Stačí na pár hodín ponoriť do bielidla a máte biele stromčeky!

Čo ešte bielidlo dokáže?

Odstráni burinu z chodníka: Jednoducho nalejte na burinu, ktorá vám prekáža na chodníku. Po pár dňoch ju jednoducho vyberiete zo zeme s tým, že bielidlo s obsahom chlóru zabráni jej návratu. Pozor však, aby bielidlo neprišlo do kontaktu s trávnikom, či rastlinami, ktoré pestujete.

Predĺži životnosť rezaných kvetov: Do vázy pridajte ¼ čajovej lyžičky bielidla (na 1 liter vody). Pomáha aj zmes 3 kvapiek bielidla a 1 lyžičky cukru na 1 liter vody. Voda bude bez baktérií, plesní a takéto množstvo bielidla rezaným kvetom neublíži, vydržia krásne omnoho dlhšie.

Odstráni pleseň: Ak máte pleseň medzi kachličkami v kúpeľni stačí, ak zmiešate vodu s chlórovým bielidlom v pomere 1:1 a nanesiete na tieto miesta. Nechajte pôsobiť 15 minút a následne vydrhnite kefou s tuhšími štetinami. Opláchnite a pleseň je preč. Pracujte vždy len v dobre vetranom priestore.

Sprchový záves aj gumené rohože v kúpeľni zbavíte plesne a vydezinfikujte v tomto kúpeli. Vo väčšom vandlíku zmiešame 4 litre teplej vody s ½ šálkou bielidla, ¼ šálky pracieho prostriedku a do tejto zmesi ponoríme tieto kusy vybavenie kúpeľne – vrátane gumených rukavíc. Necháme pôsobiť 30 minút, dobre umyjeme pod tečúcou vodou a necháme vysušiť.

Vydezinfikuje odpadkový kôš: Do koša nalejete 4 litre teplej vody, 1 šálku bielidla a pár kvapiek saponátu. Vyneste na balkón a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Potom vypláchnite vodou. V tejto tekutine vydezinfikujte aj WC kefu či zvon.

Zbaví vás machu aj rias: Ak sa chcete zeleného povrchu zbaviť na betóne, streche, alebo tehlách stačí, ak na povrch nastriekate zmes bielidla a vody. ¾ šálky bielidla zmiešajte s 4 litrami vody a naneste pomocou fľaše s rozprašovačom.