Keď budete zajtra utierať prach, vyskúšajte túto geniálnu fintu: Ja som skúsila v obývačke, prešiel takmer týždeň a stále nemusím brať do ruky prachovku!

Výborný nápad od mojej kamarátky Boženky, s ktorým sa rada podelím. Musím sa najskôr priznať, že som tak- trochu lenivá stvora a preto som rada za každý zlepšovák, ktorý mi ušetrí prácu. Utieranie prachu neznášam asi najviac, pretože môj manžel má vystavené svoje trofeje zo športu pekne na policiach a ja sa s nimi každý týždeň musím popasovať. Myslela som si, že mi pomôžu anti-prachové spreje z obchodu, ale mali presne taký istý účinok, ako obyčajná voda so saponátom. Toto mi poradila len minulý týždeň kamarátka a zatiaľ to účinkuje najlepšie zo všetkého. Vyskúšala som zatiaľ len v obývačke, pretože som nestíhala celý byt, ale určite to aplikujem všade u nás doma.

Ako na to!

Celý trik spočíva v tom, že na povrchoch vo vašom byte vytvoríte pri umývaní prachu neviditeľnú ochrannú vrstvu vrstvu. Všetko, čo potrebujete, je obyčajná teplá voda a kozmetický glycerol (ja som dala od oka asi lyžičku). Pridajte ho do vody, dobre rozmiešajte. Potom utrite prach (ja som utierala handričkou s mikro-vláknami) ako zvyčajne a môžete si vyložiť nohy. Výsledok skontrolujete po pár dňoch

Dnes najobľúbenejšie