Ženy, už nebudete čistiť inak: Gazdinka ukázala najrýchlejší trik, ako vyčistiť sklo na rúre – 4 minúty čistenie a sú ako nové!

Je to skutočne tak, že tie najlacnejšie a najjednoduchšie riešenia sú najlepšie. Skúsila som a fakt to funguje. Moja rúra v prenajatom byte bola čistá hrôza a to nehovorím o vnútri, ktoré bolo relatívne v poriadku, ale o dvierkach. Cez sklo už takmer nebolo vidieť, predpokladám, že sa tam muselo niečo rozliať a bohužiaľ už nebola vôľa dať to do poriadku. Tak som sa do toho pustila podľa jednoduchého návodu z televíznej relácie určenej na domáce zlepšováky. Je to super lacné, super jednoduché a super účinné. Výsledok hovorí sám za seba a čo je najlepšie, nepotrebujete na to žiadnu hubku ani drôtenku – len 3 veci a máte pokoj.

Od začiatku čistenia to zabralo len 4 minúty

Keď som sa pustila do samotného čistenia, naozaj to zabralo len 4 minúty. Takže pre mňa zatiaľ najrýchlejší spôsob a bez špinavej hubky, handry či zlepenej drôtenky.

zdroj: craftymorning

Zázrak zvaný alobal

...

zdroj: craftymorning

Bála som sa, že alobal dvierka poškriabe, ale nie je tomu tak. Uvidíte sami pri prvých pohyboch. Takže na dvierka som naliala asi 1/2 šálky horúcej vody a celú som zasypala sódou. 30 sekúnd som nechala pôsobiť a potom som si z alobalu spravila guľku akurát do ruky, ktorou som začala čistiť. Žiadne tlačenie na povrch – len veľmi jemne som začala kruhovými pohybmi prechádzať po skle. uvidíte sami, ako všetky nečistoty schádzajú a doslova miznú z povrchu dvierok. Ak máte dvierka špinavé naozaj veľmi, potom postup zopakujte ešte raz, ale malo by to stačiť aj 1x. Zvyšky sódy zotrieme papierovými utierkami a trochou vody. To je všetko, je to lacné a prírodné!

Ako vyčistiť dvierka sporáku vo vnútri

Našla som tento zaujímavý patent a možno mnohí ani nevedia, že ho na rúre majú. Ak nemáte takýto typ sporáka, potom musíte dvierka klasicky odšraubovať.