Gazdinka poradila najjednoduchší spôsob, ako udržať toaletu perfektne čistú a bielu: Ako nová a neminiete ani Euro!

Každá dobrá žena v domácnosti vie ako zabezpečiť, aby bol byt vždy čistý a pohodlný. A väčšina problémov v tejto súvislosti vyvstáva s toaletou a kúpeľňou, pretože tam je potrebné neustále udržiavať čistotu. Skúsená gazdiná má však aj svoje skvelé vychytávky, ako tento stav dosiahnuť jednoduchšie a bez väčšej námahy. Obzvlášť pokiaľ ide o toaletu, máme pre vás skvelý tip, s ktorým bude ako nová a celkom bez vodného kameňa.

spláchnite toaletu

Ako umyť toaletu pomocou domácich metód

Niekto povie, prečo vyrábať domáci čistič, ak máme k dispozícií toľko čistiacich prostriedkov. Často však ide o veľmi agresívne chemikálie, ktoré okrem dýchacích ciest dokážu poriadne ptrápiť aj vašu peňaženku.

toaletu očistite sódou a octom

© Depositphotos

Táto šikovná gazdinka má svoju overenú, bezkonkurenčnú metódu čistenia toalety, na ktorú nedá dopustiť.  Potrebujete iba 2 balenia kyseliny citrónovej, teplú vodu, jedlú sódu a kefu alebo hubku.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vezmite kyselinu citrónovú a rozpustite ju v troche teplej vody. Nalejte tekutinu do sprejovej fľaše a dobre pretrepte. Nastriekajte na povrch toalety a venujte osobitnú pozornosť najviac znečisteným oblastiam. Nechajte pôsobiť 10-15 minút.

vyčistite záchod bez chemikálií

© Depositphotos

Teraz si navlečte rukavice a ísť kefkou alebo hubkou, odstráňte všetky nečistoty. Ak chcete obnoviť perfektnú bielosť povrchu, neváhajte použiť aj jedlú sódu. Nasypte ju priamo do záchodu, sóda začne peniť a túto penu nanesieme na celý povrch. Necháme pôsobiť a potom len spláchneme.

vyčistite záchodovú misu

© Depositphotos

Tento komplexný nástroj pomôže zbaviť sa akéhokoľvek nečistôt, dokonca aj tých starých.

spláchnite toaletu dovnútra

© Depositphotos

Ak chcete výsledok skutočne dotiahnúť do dokonalosti a priali by ste si vyčistiť aj nádržku toalety stačí, ak do nej nalejete obyčajný ocot. necháte pôsobiť a potom spláchnete – tak dezinfikujete nielen nádržku ale aj misu. Pre veľmi znečistenú toaletu odčerpajte vodu a namiesto nej nalejte do misy ocot a enchajte cez noc pôsobiť. Do rána ocot odstráni aj veľmi odolný vodný kameň, ktorý nevidíte.

ako vyčistiť špinavé WC