Fungoval pred rokmi a perfektne pomôže aj dnes: Tajný trik starej mamy, ako poraziť pleseň na nohách takmer okamžite!

Niekedy môžete mať aj celú zbierku najmodernejších mastičiek a gélov, no nakoniec sa predsa len najlepšie osvedčia úplne jednoduché recepty, ktoré poznali a používali už naši predkovia.

Niekedy môžete mať aj celú zbierku najmodernejších mastičiek a gélov, no nakoniec sa predsa len najlepšie osvedčia úplne jednoduché recepty, ktoré poznali a používali už naši predkovia. Keď som sa starej mamy pýtala na recept proti plesni na nohách, hneď si spomenula na tento jednoduchý postup a mne skutočne pomohol.

Ako na to?

Základom tejto jednoduchej procedúry sú dve úplne obyčajné veci – jablčný ocot a jedlá sóda. Kedysi boli v každej domácnosti a návšteva lekárne preto nebola potrebná.

Ocot ničí životný cyklus spór a zabraňuje tak ich ďalšiemu šíreniu. Napokon aj dermatológovia odporúčajú octový kúpel pri liečbe a prevencií onychomykózy (plesni postihujúcej nechtové lôžka). Sóda dokonale neutralizuje kyseliny a vedie k vyrovnaniu chemickej reakcie na povrchu pokožky.

Pri uplatnení tejto metódy pri prvých plesne ju môžete úplne zlikvidovať už po prvej aplikácii. Ak sa však problém už naplno prejavil, túto metódu opakujte 2x denne, aby ste problém celkom vyriešili.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Potrebujeme:

1 pohár jablčného octu

5 lyžíc jedlej sódy

3 litre teplej vody

Postup:

Do vandlíka nalejte horúcu vodu (teplota by sa mala pohybovať medzi 50-60 stupňami Celzia). Do vody nalejeme jablčný ocot.

Počkáme, kým sa teplota zníži na 40-45 stupňov a nohy si ponoríme do tohto kúpeľa na 15-20 minút.

Potom nohy opláchneme čistou vodou a osušíme.

O hodinu postup zopakujeme, ale do kúpeľa pridáme aj jedlú sódu. Podstatou je, že huby sú zlikvidované v kyslom prostredí a zároveň je znemožnené ich ďalšie šírenie sa. V prípade, že príznaky pretrvávajú, kúpeľ zopakujeme. Mne však táto procedúra zabrala už po prvej aplikácii. :-)