Na listoch orchidei sa objavili tieto škaredé fľaky: Skúsil som túto jednoduchú vec a zabralo to hneď, takto mi rozkvitla!

Moja orchidea koncom zimy odkvitla a odvtedy sa jej na listoch začali objavovať takéto suché škvrny. Nemohlo ísť o nedostato vlahy, keďže orchideu zavlažujem ako vždy. Na internete som sa dočítal, že je to bakteriálna infekcia a keď to nezačnem riešiť čím skôr, orchidea môže celkom uhynúť. Jedna pani v diskusii radila, ako sa tohoto problému zbavila za krátku dobu, tak som sa odhodlal skúsiť to. Výsledky nad očakávania, infekcia sa stratila a zakrátko mi orchidea opäť zakvitla. Odporúčam, je to úplne jednoduché a môže to skúsiť každý.

Potrebujeme:

Ostré nožnice

Mletú škoricu

Jemný štetec

Postup:

Pozrite sa, ako veľmi sú listy poškodené – aj sú fľaky na celom liste, je treba odstrihnúť celý list. Na tomto liste mala orchidea fľak len na jednej časti a tak som sa rozhodol odstrihnúť len poškodenú časť. Nožnice je treba mať ostré. Teraz prichádza tá hlavné časť. Do celého miesta rezu naniesť škoricu a to pomocou štetca.

...

Škoricu naneste aj na miesta, na ktorých ešte fľak ešte nie je viditeľný, ale mohol by sa tam objaviť.

Pôsobí to proti infekcii a baktériám. Potom nechajte orchideu uzdraviť sa – rana sa postupne zacelila (škoricu som ešte párkrát na list naniesol a dobré je trochu nasypať aj na pôdu). Po mesiaci mi opäť rozkvitla a teraz je naozaj krásna.