Podelím sa s vami o super fintu pri obaľovaní a vyprážaní: Spotrebujete o polovicu menej tuku a rezne aj karfiol sú takto ešte chutnejšie!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o môj osvedčený návod na obaľovanie a smaženie, používam už roky a sme s ním všetci doma veľmi spokojní. Jedlo nie je také mastné a je veľmi chutné a chrumkavé. Najmä kuracie rezne sa mi zvykli počas vyprážania vysušiť, teraz sú krásne šťavnaté.

Tento nápad môžete vyskúšať s bravčovým, kuracím (prsia, krídla aj stehienka), zeleninou, aj rybami.

Ako na to?

1. Nachystáme si klasický trojobal, ale s tým, že do vajíčka dáme aj jeden strúčik pretlačeného cesnaku.

2. Na panvici si rozpustíme bravčovú masť zmiešanú s olejom v pomere 1:2 a keď je poriadne rozpálené, sprudka opražíme obalené mäsko alebo zeleninu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. Strúhanka by mala mať zlatistý odtieň, mäso však nemusí byť mäkké, potrebujeme len to, aby sa bielkovina vo vnútri zatiahla, tak nám totiž ostane vo vnútri mäsko neskutočne šťavnaté.

4. Potom hneď prekladáme na plech vystlaný papierom – ja som si ešte viac obľúbila ukladanie na parák na knedle, ktorý normálne dám na plech. Prikryjeme alobalom a necháme pri teplote 150-170 stupňov dôjsť (vždy dĺžka záleží od druhu mäska, napríklad taký karfiol stačí dať do rúry len na chvíľku). Keď je mäsko mäkké, odkryjeme a necháme zapiecť dochrumkava. Ja nechávam kuracie asi 30 – 40 minút, bravčové podľa druhu 40-50 minút. Mäsko je vždy krásne prepečené, šťavnaté a stehienka aj krídelká idú ľahko oddeliť od kosti. Karfiol pred obaľovaním krátko povarím.

Vyskúšajte, naozaj odporúčam, spotrebujete o polovicu menej tuku, kedže mäso neleží celý čas na panvici a navyše, prebytočný tuk počas pečenia vytečie.

Magduška V.