Finta tohoto chlapíka, ako vylúpať orechy valcuje internet: Za hodinu 5 kg orechov a tie jadrá môžete aj predávať!

134

Tento trik doslova prevalcoval internet a niet sa ani čomu diviť. Ide o vynikajúci zlepšovák, ako očistiť lieskové orechy rýchlo a skutočne jednoducho. Potrebujete na to len inštalatérsky kľúč a kladivo. Pomocou kľúča si môžete orechy jednoducho oddeliť, rozklepnúť kladivom a potom už len jednoducho vybrať zo šupky. Ide o perfektný trik a zlepšovák, ktorý sa skutočne oplatí vidieť. Povedzme si úprimne, napadlo by vám to?

Video postup!

I am a genius

Uverejnil používateľ Dalmatinska Kartolina Streda 5. augusta 2020

Finta aj na vlašské orechy

Najlepším spôsobom, ktorý je doma dostupný, je spoľahnúť sa fintu s obyčajnou sklenenou fľašou. Stačí chvíľka praxe a ľahko získate celé neporušené jadrá orechov bez toho, aby ste ich popučili.

Na tieto účely je vhodná fľaša šampanského alebo piva. Orech položte na hrdlo fľaše s dnom dole a kladivom klepnite na „nos“. Pokúste sa rovnomerne rozložiť nárazovú silu a buďte opatrní!

ako šúpať vlašský orech
Foto: youtube

Týmto spôsobom je možné rozbiť dokonca aj najpevnejšiu najhustejšiu škrupinu tak, aby jadro zostalo nedotknuté. S obyčajnou fľašou môžete touto technikou očistiť až 5 kg orechov za hodinu.

Ďalšie zlepšováky od vás:

  • Vlašské orechy dajte do nádoby a zalejte vriacou vodou. Nechajte stáť pod pokrievkou asi dvadsať minút, potom idú ľahko ošúpať. Platí to aj na para orechy a Pekan.
  • Platí to aj keď ich dáte do hrnca so studenou vodou, privediete k varu a varíte asi päť minút, potom scedíte, vylejete vodu, orechy vrátite do hrnca a necháte pod pokrievkou vychladnúť.
  • V mieste, kde je škrupina spojená, potiahnite špičkou noža, tlačte len trochu, ale aj to pomôže, aby išla lepšie lúskať.
  • Do luskáčika dávajte orech spojom kolmo, potom nemusíte tak tlačiť.
  • Zvlášť muži nedajú dopustiť na lúskanie za pomoci klieští.
  • Ak orech skúšate roztlačiť v dlani, dajte si do nej dva – rozlúsknete ich navzájom ľahšie.

Titulná foto: youtube

Témy:


Pridajte svoj komentár