Najlepšia rada od starkej krajčírky: Takto naostríte každé nožnice za pár sekúnd, aj tie najtupejšie cvakajú ako nové!

Túto radu mám od mojej babičky krajčírky a používala ju už 60 rokov dozadu, keď so šitím len začínala. Tá musela mať vždy nožnice v dokonalom poriadku, ostré a vždy prichystané na perfektnú prácu. Napokon, bola v celom okrese preslávená svojou prácou. Napadlo mi teda , že by sa tento návod mohol niekomu zísť. Ja som nedávno dosť maturovala nad tým, ako nožnice naostriť a náhle som si spomenula na tento tip. Je to naozaj výborná vec, odskúšané a nožnice sú potom perfektne ostré. Určite skúste, nič to nestojí a funguje to hneď.

Ako na to?

Takže, otvoríme nožnice, ako keď ideme strihať papier. Namiesto papiera však vložíme medze čepele ihlu, ja vždy dávam hrubú, lebo sa mi lepšie drží. No a postupne zatvárame nožnice, ako keby sme ihlu chceli prestrihnúť. Čiže nám tá ihla behá medzi tými dvomi nožmi. Prejdeme tak ihlou dva-tri krát a zaručujem, že nožnice sú super ostré. To samozrejme platí iba pre rovné nožnice, nie ozdobné ani cikcakové. Nožnice sa nekazia, nebojte sa. A ihla tiež nie. :-)

Ďalšie rady od vás!

Pridávam jednu radu aj ja ….. skúste použiť najjemneší šmirgel papier a pár krát do neho strihnúť. používam to na manikúrové aj obyčajné nožničky a funguje mi to skvele. 

Andrejka

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ja som zvykla ostriť nožnice tak, že som parkrát zastrihla do pásika alobalu aj to funguje skvele. 

Ludka V.

Hlavne si treba skontrolovať, či máte nožnice dobre dotiahnuté – skrutka v strede. Niekedy nestrihajú len preto, že sú uvoľnené. Stačí potom párkrát zastrihnúť do drôtenky. Robte to ale vždy nad odpadkovým košom, lebo budete mať po byte drobné pichľavé kúsky. Každopádne to funguje.

Lukáš