Doma som mala 2 balíky čokoládových trubičiek a takto dopadlo: Fantastický pudingový koláč bez pečenia!

Tento koláčik vznikol tak, že som doma našla čokoládové trubičky, ktorým končila záruka a tak si zakomponovala do tohoto jednoduchého koláčika. Pochvaľovala si celá rodina, v priereze vyzerá úžasne a chuť jedna báseň.

Potrebujeme:

asi 25 kusov kakaových sušienok

1,5 balenia plnených tyčiniek s čokoládovou príchuťou

3 vanilkové pudingy – po 40 g (bez cukru) + 3 polievkové lyžice cukru

3 šálky mlieka

1 kocka masla alebo margarínu (200 g)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

4 polievkové lyžice práškového cukru

1 mliečna alebo dezertná čokoláda + 6 lyžíc mlieka

Voliteľné 1/2 bielej čokolády + 3 lyžice mlieka

Postup:

Na plech s rozmermi 24 × 24 cm sme rozložili vrstvu sušienok. Pripravíme krém: jeden pohár mlieka dáme variť na plameň. Vo zvyšnom rozmiešame cukor a pudingy, keď mlieko na plameni zovrie, nalejeme doň pudingovú zmes a uvaríme hustý puding. Necháme vychladiť.

Maslo si vyšľaháme  s práškovým cukrom a postupne pridávame studený puding. Všetko dôkladne šľaháme, kým sa nevytvorí hladký krém. Polovicu krému navrstvíme na sušienky, rozložíme trubičky a zvyšok krému, Prikryjeme opäť sušienkami.

Poleva: V hrnci zahrejeme mlieko, rozlámeme čokoládu a dôkladne premiešame, aby sme získali jednotnú hmotu. Vylejeme čokoládu na sušienky a dôkladne ju rozotrite lyžicou. Ak chceme získať efekt vzoru, musíme rozpustiť polovicu bielej tabuľky čokolády s 3 lyžičkami mlieka v druhom hrnci. Potom na tmavú čokoládu navrstvíme bielu v podobe prúžkov a pomocou tyčinky (napríklad špáradlo) potiahneme po celej dĺžke. Maľovať na polevu sa dá len vtedy, keď je ešte teplá.

Tento koláčik sa dá robiť ešte jednoduchšie ako použijete namiesto vareného pudingu puding bez varenia.

zdroj:  blogzapetytem