Fantastický mäsový koláč: Výborné jedlo za tepla, aj za studena!

Koláče na sladko sa pečú v každej domácnosti. Ale skúšali ste už upiecť mäsový koláč? Ak nie, je najvyšší čas! Výborná pochúťka, ktorá chutí za tepla, i za studena.

Koláče na sladko sa pečú v každej domácnosti. Ale skúšali ste už upiecť mäsový koláč? Ak nie, je najvyšší čas! Výborná pochúťka, ktorá chutí za tepla, i za studena. Ideálna aj po sviatkoch, keď sú všetci prejedení sladkých vianočných koláčikov. Tento „dezert“ poteší všetkých mäsožravcov ;)

Potrebujeme:

Na cesto:

150 ml kefíru

100 ml vody alebo vývaru

50 ml slnečnicového oleja

45 g masla

...

450 – 500 g polohrubej múky

1/2 ČL cukru

1/2 ČL soli

1/2 PL sušeného droždia

Na mäsovú plnku:

700 g mletého mäsa bravčového alebo hydinového

1/2 cibule

2 strúčiky cesnaku

hrsť vňaťky, bylinky

koreniny podľa chuti

Postup:

1. V hlbokej miske si zmiešajte vodu s cukrom, pridajte sušené droždie. Nechajte 10 minút stáť, potom nalejte do kefíru. Pridajte soľ, slnečnicový olej a 25 g roztopeného masla.

2. Nasypte múku a vymieste cesto. Nádobu s cestom prikryte a nechajte ju na teplom mieste 60 minút. Potom ho položte na pracovnú dosku namazanú rastlinným olejom a mieste.

тето для пирога

3. Na prípravu náplne zmiešajte nakrájanú vňaťku, nakrájanú cibuľu a cesnak s mletým mäsom, bylinkami, soľou, čiernym mletým korením a červenou paprikou. Nalejte do hmoty trochu vody alebo vývaru a mleté ​​mäso dobre premiešajte.

фарш для пирога

4. Pripravené cesto, aj mäso rozdeľte na 3 rovnaké časti. Pomocou rúk vytvorte z cesta placku. Časť mäsovej náplne vložte do stredu cesta.

осетинский пирог с фаршем

5. Mäsovú náplň zaviňte do cesta a okraje pritlačte.

как сформировать осетинский пирог

6. Opatrne vložte do vymasteného pekáča.

7. Vytvarujte placku, ktorá pokrýva celé dno pekáča. V strede nechajte otvor, cez ktorý bude unikať para.

пирог с мясом

8. Pečte v rozohriatej rúre na 230 – 250 ° C asi 15-20 minút (vždy je treba riadiť sa podľa svojej rúry a podľa toho, či je cesto hotové). Rovnakým spôsobom pripravte ďalšie 2 koláče. Ešte horúce namažte zvyšným rozpusteným maslom.

готовый пирог

Tento recept môžete obmieňať podľa chuti. Môžete napríklad k mäsu pridať syr, alebo zeleninu.

Zdroj: sovkusom.ru