Fantastické triky s palacinkovým cestom: Úžasné jednoduché občerstvenie, ktoré nadchne každú návštevu!

Univerzálne palacinkové cesto je fantastické na prípravu sladkých, aj slaných palaciniek. Keď však uvidíte, aké krásne pochúťky vďaka nemu vykúzlite a to úplne jednoducho, budete nadšení. Ocenia to určite aj vaši hostia.

Na univerzálne palacinkové cesto potrebujeme:

600 ml mlieka

3 vajcia

2 šálky polohrubej múky

štipku soli

Postup:

Vyšľahané vajcia pridáme do mlieka a vymiešame. Pridáme štipku soli a postupne metličkou zapracujeme múku. Vznikne nám tekuté cesto, z ktorého môžeme vytvoriť všetky tieto fantastické pochúťky.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Najlepšie palacinkové triky, ktoré sa oplatí poznať

Čipkované palacinky

Tento trik sa hodí každému, kto často pripravuje obľúbené domáce dezerty – palacinky či nadýchané lievance. Príprava týchto dobrôt sa samozrejme nezaobíde bez špinavého riadu, ktorý nutnosťou na vypracovanie cesta a dávkovanie jednotlivých dobrôt. Máme pre vás skvelý trik,a kto si prípravu palaciniek uľahčiť, urýchliť a vyhnúť sa aj neporiadku. Jediné čo budete potrebovať, je obyčajná fľaša a lievik.

Používajte čistú plastovú fľašu s vrchnákom. Do vnútra pomocou lievika dostanete všetky suroviny a namiesto miešania fľašu jednoducho uzavriete a poriadne pretrpte. S fľašou bude omnoho jednoduchšie aj dávkovanie a ak neminiete všetko cesto, môžete si ho jednoducho odložiť na neskôr. Navyše, takýmto spôsobom môžete vytvárať skutočne podarené palacinkové kreácie. Stačí, ak vo vrchnáku fľaše urobíte malý otvor. Takto budete môcť cestom „kresliť“ na panvicu.

enhanced-28027-1454960102-7