Famózna mrkvovo-syrová nátierka: Vďaka tejto pochúťke začali všetky deti v rodine jesť zeleninu!

Mnoho detí má problém zjesť zeleninu, alebo zjedia len určitý obľúbený druh a viac do nich nedostanete. Pestrá strava bohatá na vitamíny je však dôležitá. Ak si aj vy lámete hlavu nad tým, ako svoje dieťa spriateliť s rôznymi druhmi zeleniny, vrelo odporúčame knižku MOJI ZELENINKOVÍ KAMARÁTI. Práve prostredníctvom tejto knihy spoznajú deti rôzne druhy zeleniny, dokonca aj tie, ktoré sú pomerne málo známe (napríklad mangold, topinambur, kvaku). Cez milé básničky a ilustrácie sa naučia nielen to, aké zdravé a prospešné sú rôzne druhy, ale zároveň máte vynikajúcu hravú aktivitu, ktorá navyše precvičí aj detskú pamäť.

Mamičky a staré mamy, ak máte problém dostať do detí brokolicu, špenát, kel alebo kaleráb, túto knižku vám vrelo odporúčam. Ku knižke si môžete stiahnuť aj výborný e-book so zdravými a chutnými receptami, v ktorých môžete zdravú zeleninku hneď aj vyskúšať.  Neváhajte do prípravy jedál zapojiť aj vaše ratolesti, je to výborný spôsob, ako si aj v predvianočnom zhone užiť spoločnú rodinnú aktivitu, ktorá nielen deti naučí nové veci, ale zároveň má aj veľmi chutný výsledok. :-)

zdroj: pixaby

Mrkva

Mrkvička je štíhla

oranžová ihla.

Šaty si s ňou neušiješ, no ak ju ješ, dlho žiješ.

Knihu nájdete TU.

Vynikajúca a zdravá domáca nátierka na chlebíky a jednohubky!

Potrebujeme:

1 mrkvu

160 g zeleru

1 kyslejšie jablko

šťavu z 1 citróna

100 g mäkkého kozieho syra (alebo syra Fellada, Feta, či Lučina)

3 lyžice bieleho jogurtu

morskú/himalájsku soľ

mleté čierne korenie

listy baby špenátu

Postup:

Zeler a jablko si ošúpeme (domáce jabĺčko nemusíte šúpať) a nastrúhame na hrubom strúhadle. Potom si ošúpeme mrkvu a nastrúhame na jemnom strúhadle. Zmiešame. V samostatnej miske si vymiešame do hladka kozí syr s jogurtom. Keď je krásne jemný a bez hrudiek, pridáme ho k zelenine, dochutíme soľou a čiernym korením a dobre spolu premiešame, aby sa chute spojili. Najlepšie chutí na domácom chlebíku, ktorý ešte posypeme nakrájaným baby špenátom.

Nátierku môžeme podávať aj vo forme šalátu, na blížiace sa sviatky ide aj o skvelý spôsob, ako vytvoriť jednoduché a chutné pohostenie pre návštevy. Verím, že tento recept bude mať vo vašej rodine rovnaký úspech, ako u nás doma. :-)

Knižku nájdete aj v ovocnej verzii pod názvom MOJI OVOCNÍ KAMARÁTI. A ak máte doma malého angličtinára, určite vás poteší aj anglická verzia knižky.

 

 

Témy:


Pridajte svoj komentár