Zemiaky ani neberte do ruky, toto si zamiluje aj váš manžel: Falošný zemiakový šalát z cukety – k rezňom aj na chlebíčky!

Toto je výnorná letná verzia klasického zemiakového šalátu. ja som podávala v nedeľu k rezňom a môj manžel si ani nevšimol, že nemá na stole zemiakový šalát. Je naozaj výborný, ľahký a nesmierne chutný!

Potrebujeme:

1 väčšiu cuketu (alebo dve menšie)

Klasické prísady na šalát:

Majonéza alebo jogurt

1 lyžica horčice

Kyslé uhorky

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Sterilizovaná mrkva, hrášok, kukurica

Šunka, vajce natvrdo, zelená cibuľka, cibuľa – voliteľné

Postup:

Najskôr si pripravíme cuketu – ja odporúčam ošúpať ju vtedy bude aj vizuálne pripomínať zemiaky a napríklad môj manžel si ani nevšimol rozdiel a veľmi si šalát pochvaľoval:-D. Cuketu zbavíme aj jadierok a nekrájame na drobné kocky.Povaríme v osolenej vode asi 5 minút (ochutnajte, či je cuketa mäkká). Scedíme a preložíme do šalátovej misy. Teraz pridáme všetky ostatné prísady, ako ste zvyknutí – šalátovú zeleninu (mrkva, kukurica, nakladané uhorky) a zálievku (ľahšia verzia je z bieleho jogurtu, kvapky oleja, soli, korenia a citrónovej šťavy, klasika je z majonézy a 1 lyžice horčice). Premiešame a necháme vychladiť.  Ak do šalátu pridáte aj nadrobno nakrájanú šunku, je výborný aj na jednohubky alebo ako skvelá večera.