Klasické linecké už nerobím, toto je jednotka: Fantastické cesto z jogurt a bez vajec – koláčiky z neho objednávajú aj na svadby!

Výborný recept na domáce linecké pečivo podľa netradičného receptu - s jogurtom a bez vajec. Výsledok vás veľmi príjemne prekvapí, toto pečivko sa doslova rozpadá na jazyku.

Výborný recept na domáce linecké pečivo podľa netradičného receptu – s jogurtom a bez vajec. My ho voláme falošné linecké. Výsledok vás veľmi príjemne prekvapí, toto pečivko sa doslova rozpadá na jazyku.

Potrebujeme:

100 ml biely jogurt

500 g hladká múka

250 g maslo alebo stužený tuk

2 bal. vanilkový cukor

1/2 šálky práškový cukor

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

marmeláda na zlepenie

práškový cukor na posypanie

Postup:

V miske zmiešame sypké prísady – preosiatu múku, práškový cukor. Potom pridáme aj nakrájané maslo a jogurt, vypracujeme jednotné cesto, ktoré vyformujeme do tvaru bochníka a zabalíme ho do potravinárskej fólie. Dáme odležať na 1 hodinu do chladničky, alebo ak je vonku chladno tak pokojne aj na okno.

Potom cesto rozvaľkáme a vykrojíme tvary, ktoré ukladáme na papierom vyložený plech.

Pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov asi 10 minút. Záleží na hrúbke cesta a veľkosti tvarov, preto sledujeme. Nepečieme zbytočne dlho, aby sme cesto nevysušili, potom budú tvrdé.

Upečené tvary klasicky zlepíme marmeládou a posypeme práškovým cukrom.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)