Extrémne silný sirup na posilnenie imunity: Počas týchto dní by malo byť jeho užívanie povinné!

Je považovaný za elixír posilňujúci imunitu, jeho konzumácia sa odporúča hlavne na prevenciu alebo prekonanie respiračných chorôb, ale môžete si ho pripraviť len tak pre chuť: zmes medu, zázvoru a citrónu tvorí totiž obzvlášť chutnú kombináciu. Poradila mi ho kedysi moja kolegyňa a konečne som našla presný postup na jeho prípravu aj na internete.

Pripravte si ho podľa tohto receptu z portálu eletszepitok a vyťažte z neho všetky výhody!

Bio citrón pridávajte až po dôkladnom vyčistení! Šupka z citrónov z obchodu obsahuje chemikálie, ich povrch je ošetrený voskom obsahujúcim fungicídy, preto sa konzumácia citrónovej kôry takýchto chemicky ošetrených citrónov neodporúča.

Sirup je fantastický nielen na posilnenie imunity, ale na liečbu kašľa, pomáha odstraňovať hlien z pľúc a pokiaľ ste chorí, prispeje k rýchlej rekonvalescencii.

Na sirup potrebujeme:

200 g medu

...

2 celé bio citróny

10 cm kúsok zázvoru

Postup:

Zázvor si očistíme a nasekáme. Kôru z citróna ošúpeme a nakrájame na tenké plátky. Odporúča sa organický med. Zmes môžete aj rozmixovať. Uskladnite v čistom sklenenom pohári v chladničke a dávkujte podľa potreby.

Zázvorový citrónový med môžete použiť ako liek, ale môžete si ho pridať napríklad aj do čaju na ochutenie. Pri jeho príprave si však treba uvedomiť, že vitamíny a cenné enzýmy medu sa rozkladajú pod vplyvom vysokých teplôt, preto ho nedávajte do horúceho čaju!

Odporúčanie: nepoužívajte kovovú lyžicu, ale drevenú, pretože liečivý účinok niektorých látok je neutralizovaný kovom.

Vyskúšajte aj tento zázrak pre pľúca s kurkumou

Zázvor a kurkuma sú zvlášť dôležité pre vaše pľúca. Okrem toho, že bojujú proti zápalom, chránia pľúca pred vírusmi a pomáhajú dostať z pľúc hlien a zlepšujú tak ich stav počas chorôb.

Potrebujeme na 4 porcie:

1 citrón (ideálne v bio)

2 červené pomaranče (ideálne v bio)

2 lyžičku nastrúhaného zázvoru

1 lyžičku kurkumy

1 lyžicu domáceho medu

Postup:

Všetky citrusy odšťavíme a šťavu nalejeme do jednej nádoby.

Nastrúhaný zázvor, kurkumu a med pridáme k šťave, poriadne premiešame a podávame.

Ako užívať?

Tento nápoj môžete užívať aj denne, ja ho podávam raz za 2 dni a účinky sú viac ako výborné. Sama cítim, že mám silnejšiu imunitu a rovnako aj moja rodina. Najlepším dôkazom je, že odkedy sme ho pred rokom začali robiť, nevieme, čo sú choroby.

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay