Extrémne chutný jablkový koláč z bábovkovej formy: Tento recept okamžite ukladám medzi obľúbené!

1406

Rýchly a extrémne chutný jablkový koláčik z youtube, ktorý upečiete v bábovkovej forme. Jednoduchá príprava a pochutí si celá rodina!

Potrebujeme:

230 ml teplej vody

11 g sušeného droždia

2 vajíčka + 1 na potretie

70 g kryštálového cukru

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

štipku soli

2 PL rastlinného oleja

600 g polohrubej múky

3 – 4 jablká

100 g kryštálového cukru

Na polevu

2 PL kyslej smotany

1 ČL práškového cukru

Postup:

Do veľkej misy si nalejeme vodu, pridáme cukor, štipku soli, vajcia, rastlinný olej, sušené droždie a dobre vyšľaháme metličkou.

V dvoch fázach teraz nasypeme múku a vypracujeme cesto. Hotové cesto je mäkké a nelepí sa. Prikryjeme ho potravinárskou fóliou a odložíme na teplé miesto na 30 minút. Medzitým si ošúpeme jablká, zbavíme ich jadrovníkov a nakrájame na plátky. Pracovnú dosku si vymastíme trochou oleja a preložíme na ňu vykysnuté cesto. Rozvaľkáme na hrúbku 2 – 3 mm. Navrchu rovnomerne posypeme cukrom a naukladáme jablká do troch radov.

Cesto následne zvinieme a nakrájame na 10 približne rovnakých kúskov.

Bábovkovú formu si vymastíme olejom a začneme do nej ukladať kúsky tesne vedľa seba, rezom nahor. Potrieme rozšľahaným vajíčkom.

Rúru predhrejeme na 180 °C a pečieme asi 40 minút. Hotový jablkový koláč prikryjeme tanierom, obrátime a preklopíme. Smotanu zmiešame s cukrom, kým sa cukor úplne nerozpustí. Preložíme do cukrárskeho vrecúška a polejeme vrch bábovky. Nakrájame a podávame. Prajeme dobrú chuť!

 

 

 

Témy:


Pridajte svoj komentár