Džínsy sú pre ženy nad 50 rokov perfektné: Existujú ale 3 zlaté pravidlá!

Vo veku 50 rokov má žena najkrajší vek z hľadiska ženskosti a rozumu, ale je tu niečo, čo nám môže radosť pokaziť  – strata perfektnej mladistvej postavy a sem-tam nejaká vráska.

Ženy po 50-kte však v žiadnom prípade nemusia chodiť oblečené len v neforemnom oblečení, môžu si dovoliť naozaj veľa – samozrejme, ak je to so vkusom a istou dávkou decentnosti. Robíte veľkú chybu, ak sa napríklad vyhýbate džínsom, stačí dodržať 3 jednoduché pravidlá a smelo do toho.

Dnes vám chceme ukázať, ako si vybrať najkrajšie džínsy pre váš veku aj postavu

1. Vyšší pás, rovný strih

Ženská postava v zrelom veku je iná, ako za mlada. Pre väčšinu žien nad 50 rokov sú najlepšie rovné džínsy s vyšším pásom. Bedrovým nohaviciam je lepšie sa vyhnúť –  navyše, v t tomto type nohavíc sa budete cítiť pohodlne a krásne zoštíhlia.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. Farba a materiál džínsov

Elegantná žena nemusí nosiť výrazné vzory. Najlepšie je tmavo modrá alebo šedá farba. V lete dominujú svetlé fareby: šedá, béžová alebo svetlo ružová, bez vzoru – vzor, alebo výraznejšia štruktúra by mali byť na lemoch a viditeľné len z blízka. Krikľavé farby a príliš výrazné kúsky prenechajme radšej mladším ročníkom.

3. Pozor, čo si k nim oblečiete

Nohavice sú brilantné v kombinácii s dlhou vzdušnou košeľou, blúzkou, sveterom, bundou alebo sakom. Dbajte na to, aby ste si vybrali farby, tkaniny, šperky, opasky, tašky a topánky, aby vyhovovali vášmu štýlu.

Drahé dámy, buďte odvážne a noste džínsy, pretože sú univerzálne. Džínsy vyzerajú perfektne s ihličkami, aj pohodlnými balerínkami.