Ak vám pri pečení ostane polovica droždia, nedávajte ho späť do chladničky: Nalejte naň trochu medu – tento starý trik ocení každá žena!

Droždie z obchodu nemusíte používať len na pečenie. Ak vám napríklad nabudúce odstane z pečenia 1/2 kocky čerstvého droždia, máme pre vás perfektný tip, ako ho použiť. Spozornieť by mali obzvlášť ženy, tento starý trik vám ušetrí desiatky eur za drahé kozmetické prípravy z obchodu, či dokonca z lekárne.

Droždie z obchodu nemusíte používať len na pečenie. Ak vám napríklad nabudúce odstane z pečenia 1/2 kocky čerstvého droždia, máme pre vás perfektný tip, ako ho použiť. Spozornieť by mali obzvlášť ženy, tento starý trik vám ušetrí desiatky eur za drahé kozmetické prípravy z obchodu, či dokonca z lekárne. Poradíme vám, ako môžu obyčajné kvasnice vyliečiť a skrášliť vašu pleť.

Čo dokáže droždie s vašou pleťou?

  • bojuje proti akné a kožným zápalom – prinesú viditeľné zlepšenie problematickej pleti,
  • pokožku osvieži a vyhladí,
  • do kože sa dostanú cenné vitamíny, amynokyseliny a minerály,
  • bojuje proti vráskam na delkote, krku a tvári,
  • pleť čistí a upokojuje,
  • ak do nej pridáte aj pár kvapiek citrónovej šťavy, má tiež rozjasňujúci efekt.

Tri starých materí pre krásnu pleť v každom veku

Polovicu kocky droždia rozdrobíme do misky a vmiešame lyžicu mierne zahriateho medu. Zmes potom nanesieme čistým kozmetickým štetcom na tvár, krk a dekolt, necháme 20 minút pôsobiť a zvyšky dôkladne zmyjeme vodou.

Maska proti akné – účinky sú rýchle a vydržia dlho

Ako na to?

Droždie zmiešame s trochou vody tak, aby sme vytvorili kašovitú konzistenciu. Naberáme štetcom alebo špachtľou a aplikujeme priamo na postihnuté miesta. Necháme pôsobiť asi pätnásť minút, u citlivej pleti stačí len päť až desať minút. Nakoniec dobre opláchneme a dočistíme.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dôležité je, aby ste kvasnice použili vždy na pleť len v čerstvom stave.

Droždie a med – trik na chytrý kvások bez čakania

Na svete najrýchlejšie pečivo o 15 minút v rúre: Tajomstvo spočíva v tajnej prísade do kvásku!

Ak droždie nechcete používať na pleť, aj tak by ste jeho kombinácií s medom mali venovať pozornosť. Keď budete nabudúce robiť kysnuté cesto, nemusíte čakať, kým cesto vykysne. Stačí, ak droždie rozmiešate v zľahka nahriatom mede na tekutú hmotu a rovno pridáte ostatné prísady. S cestom pracujeme hneď!