Dovolenková sezóna nekončí. Vyrazte na Sardíniu

Leto už je síce za nami, no aj začiatkom jesene si môžete vychutnať dokonalú dovolenku pri mori. Last minute zájazdy sú ako stvorené pre tých, ktorí tento rok ešte nikam nestihli ísť a navyše ešte ušetríte.

Letné mesiace sú časom, kedy sa väčšina ľudí rozhodne ísť na dovolenku. Tým, že je to pre turistov najatraktívnejie obdobie, táto sezóna znamená aj preplnené pláže a vyššie ceny. Pre tých, ktorí si chcú dopriať kvalitnú dovolenku a zráoveň ušetriť sú tu však last minute zájazdy. Aj v lete sa dajú zohnať výhodné dovolenky, najmä na poslednú chvíľu, keď cestovné kancelárie potrebujú obsadiť posledné miesta, no teraz na jeseň je výber ešte lepší.

Začiatkom jesene zvykne byť pekné počasie ešte aj u nás na Slovensku. No predstavte si, ako teda musí byť pri mori. Extrémne horúčavy možno vystriedajú miernejšie, no o to príjemnejšie teplá a voda v mori je ešte stále vyhriata. Keďže väčšia ľudí chodí na dovolenky v lete, je veľká pravdepodobnosť, že ani na pláži nebude toľko ľudí a bude tam menej ruchu a viac pokoja na oddych.

Pri prechádzaní ponúk na internete vás môžu zaujať mnohé miesta, ktoré stoja za to, aby st ich navštívili. Dovolenka na Sardínii však vždy príde vhod a to je veru ponuka, ktorá sa neodmieta. Nazývajú ju aj Karibikom Stredomoria a je vyhľadávanou turistickou destináciou. No nebola by škoda nevyužiť jesenné zľavy na pobyty na tomto krásnom ostrove? Priezračné more, nádherné pobrežia, vychýrená kuchyňa, no to ani zďaleka nie je všetko, čím sa Sardínia môže popýšiť. Tento taliansky ostrov ponúka romantické zátoky, olivové háje, sympatické tradičné dedinky, krásnu prírodu aj zaujímavé pamiatky. Na tomto mieste sa rozhodne nebudete nudiť a pritom si perfektne oddýchnete. Je to miesto vhodné aj na rodinné dovolenky a nemali by ste zahadzovať ani nápad vybrať sa tam na svadobnú cestu či len tak s partiou kamarátov.

Sardínia dokáže ohúriť milovníkov histórie aj architektúry, dobrého jedla, zábavy aj relaxu na piesočnatej pláži pri mori. Ak teda ešte uvažujete, kam by ste tento rok šli na dovolenku, nezabúdajte na to, že po pár hodinách letu môžete byť práve na tomto nádhernom slnkom zaliatom mieste.

Ceste na dovolenku však predchádzajú nákupy, ktoré si nejedna žena vychutnáva, hoci keď je to na poslednú chvíľu, nakupovanie už neprináša toľkú radosť. Ak nemáte čas chodiť po obchodoch, všetko potrebné si môžete objednať aj cez internet. Veď online sa dnes už dá kúpiť takmer všetko. Ľahké topánky Rider sa vám zídu k vode a môžete vybrať plážovú obuv pre seba, no nezabúdajte ani na svoju mužskú polovičku a deti. Vyberie si naozaj každý a pohodlne môžete nájsť aj modely, ktoré by ste možno v obchode hľadali ťažko. Takto môžete úplne jednoducho vybrať obuv pre celú rodinu bez toho, aby ste vôbec museli vytiahnuť päty z domu.

...

Ak si chcete urobiť radosť, určite vás poteší aj keď si zadovážite niečo pekné na seba. Veď na fotkách z dovolenky predsa chcete vyzerať šik. Do prímorského prostredia priam dokonale ladia pestrofarebné jemné blúzky, ktoré sú vzdušné a počas výletov po pamiatkach sa v nich budete cítiť dobre. No ako to už u žien býva, nákupy často pri jednej veci nekončia. Ak budete hľadať ďalej, môžete nájsť aj blúzky, ktoré sa hodia do práce. A to je skvelý nápad, ako samu seba potešiť aj po príchode z dovolenky. Všetko sa totiž raz skončí a aj každá dovolenka má vždy svoj koniec a musíte sa opäť vrátiť domov, do reality a do práce. Preto si už pred dovolenkou vyberte nejakú peknú blúzku, z ktorej sa po príchode domov potešíte a prvý deň po dovolenke, keď si budete musieť zase zvykať na vstávanie do práce, vás poteší, že si budete obliekať novú blúzku. Je síce možné, že si podobnú radosť urobíte aj na dovolenku a prinesiete si odtiaľ niečo pekné na seba, no v skrini sa to určite nestratí.