Dopestujte si úrodu uhoriek v decembri, rovno na parapete: Málo roboty a veľa plodov v jednom kvetináči – perfektný návod!

Aróma uhoriek je tak svieža a príjemná, že jej tóny sa nachádzajú v niektorých parfumoch. Je škoda, že keď si kúpime v zime túto chrumkavú zeleninu v obchode, je takmer bez chuti. Existuje však spôsob, ako mať na stole čerstvé a chutné uhorky aj v zime. Teraz je to najlepšie obdobie na pestovanie uhoriek doma. Sú naozaj nenáročné na starostlivosť. Stačí si len vybrať tú správnu odrodu, aby vám rastlina príliš nenarástla a zarodila dostatok plodov.

выращивание огурцов

Odroda

Ideálne sú rastliny s malými, alebo strednými listami. Vyzerajú elegantne a nerastú zbytočne do výšky, ani do šírky. Dbajte na to, aby ste si vybrali samoopeľovacie odrody, ktorých plody nie sú väčšie ako 10 cm (veľké uhorky si vyžadujú veľké množstvo živín a vody). Toto sú najlepšie odrody na pestovanie na parapete: Khutorok,

Rastliny s malými alebo strednými listami sú ideálne: vyzerajú elegantne a veľa nerastú. Musí ísť o odrody, ktoré nepotrebujú opelenie, a ktorých plody nie sú väčšie ako 10 cm (veľké uhorky si vyžadujú veľké množstvo živín a vody). Zoznam odrôd, ktoré sú najvhodnejšie na pestovanie na parapete: Shchedryk, Masha, Claudia.

огурцы на подоконнике

Príprava miesta

Na parapety sú vhodné kvetináče s objemom 3 až 4 litre pre dve rastliny. Kvetináče by mali byť umiestnené mimo radiátora, pretože tieto rastliny netolerujú sucho. Pri výbere pôdy môžete zvoliť univerzálnu pôdu na pestovanie zeleniny, čo je špeciálna zmes pre sadenice.

огурцы в домашних условиях

Zavlaženú pôdu dajte do kvetináča s dierkou na odtekanie prebytočnej vody. Kvetináč naplňte tak, aby bola hlina asi 5 cm pod okrajom. Teraz sú podmienky pripravené na správne zakorenenie sadenice. Avšak pre začiatok je lepšie nechať klíčiť semená v pohárikoch, či kelímkoch.

как вырастить огурцы

Starostlivosť o uhorky

Všetko je pripravené: uhorky sú vysadené a zostáva už len správne sa o ne postarať. Existuje niekoľko základných pravidiel:

1. Ak je vrchná vrstva pôdy suchá, uhorky treba poliať. Domáce uhorky netreba prelievať, aby vám nezačali hniť.

2. V zime nebude stačiť slnečné svetlo, preto si pomôžte lampou. Mala by svietiť na uhorky asi 6 – 8 hodín denne.

огурцы зимой

3. Uhorky denne treba denne hnojiť tekutým hnojivom.

4. Keď sa objavia tri listy, stonku zatlačte hlbšie do zeme. Ďalšie listy zrežte, aby ste dostali elegantný a plodný ker.

как вырастить огурцы дома

Po 35–40 dňoch sa začnú objavovať prvé uhorky, niekedy v zväzkoch po 5 až 7 plodov. Spolu s najkvalitnejším výrobkom šetrným k životnému prostrediu na vás čakajú ďalšie príjemné bonusy: chutné chrumkavé plody, čerstvé vitamíny, ktoré v chladnom období tak chýbajú. Navyše takáto zeleň na parapete oživí celkovú atmosféru.

Zdroj: sovkusom.ru

 


Picture of Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie