Domáci Vanish za pár centov: Odstráni škvrny a vybieli aj pri nízkej teplote, vhodný aj pre alergikov a vydrží celý rok!

Namiesto drahého Vanishu som vyskúšala tento recept za pár centov: Vydrží vám celý rok, odstráni škvrny aj pri nízkych teplotách a je vhodný aj pre alergikov!

Vanish som kupovala celé roky a nevedela som si prestaviť nič lepšie na odstraňovanie škvŕn. Pred rokom som vyskúšala recept na úplne jednoduchý domáci Vanish, ktorého výroba vyjde doslova na pár centov. Je silný, účinkuje rovnako ako jeho drahý bratranec z reklamy a navyše, vydrží vám na celý rok – aj dlhšie. Okrem šetrenia peňazí však šetrí aj vaše zdravie – je vhodný aj pre alergikov. Hoci je vyrobený z chemických zlúčením, tie sa počas prania rozkladajú na zdraviu neškodné látky. Neobsahujú tiež žiadne prímesy, ktoré sa pridávajú do komerčne dostupných bielidiel a odstraňovačov škvŕn. Výroba trvá minútku!

Potrebujeme (na začiatok pokojne vyskúšajte z polovičnej dávky, toto je dávka na celý rok):

1 kg prekarbonátu sodného

50 g TAED – Tetraacetylethylendiamin

obe prísady nájdete pohodlne na internete, alebo aj v špecializovaných drogériách

Postup:

Všetko jednoducho zmiešame, preložíme do uzatvárateľnej dózy a dáme na suché miesto. Do prania pridávame 2-3 lyžice prostriedku. Môžeme použiť na pranie od najnižších teplôt až po tie najvyššie. Prostriedok vybieli a perfektne odstráni škvrny. Ja používam na záclony, obrusy, plienky a aj na všetko ostatné, na čo si len spomeniete.

Juliána M.

Dnes najobľúbenejšie