Zaručený domáci trik proti tmavým kruhom pod očami: Nemusíte čakať do rána, funguje hneď!

Aj vás trápia kruhy pod očami? Nie ste jediná – tento nepríjemný problém má veľké množstvo žien a snaží sa proti nemu bojovať ako vie. Príčin vzniku je viacero – únava, alergie, nedostatok spánku, stres, nedostatok tekutín alebo nezdravý pitný režim. Ja mám tento problém pomerne často, ale našťastie, moja mamina ma naučila, ako proti nemu rýchlo bojovať.

Funguje hneď, nemusíte čakať do rána

Potrebujeme:

1 lyžica teplej vody

1 lyžička sódy bikarbóny

odličovacie tampón

Postup:

Tampón rozstrihnite na polovicu. Teplú, ale nie vriacu vodu zmiešame so sódou a tampón do nej namočte.

...

Tampóny dajte pod oči, ľahnite si a nechajte 15 minút pôsobiť. Potom zložte a opláchnite pokožku vodou.
Výsledky sa dostavia pri pravidelnom používaní.

Zo začiatku používajte denne a po zlepšení stačí raz týždenne. Ja mám skúsenosť, že zlepšenie vidíte hneď.

Ďalšie triky, ktoré fungujú

 

Nepasterizované kravské alebo kozie mlieko

Vatový tampón namočte v kozom alebo kravskom mlieku (dobre vychladenom) priložte na oči a nechajte pôsobiť 15 minút. Mlieko hydratuje a vyživuje – jeho účinky sú porovnateľné s účinkom drahých krémov. Okrem toho, že okamžite pokožku zjemní, obsahuje tiež bielkoviny, enzýmy , aminokyseliny a antioxidanty, ktoré sú potrebné pre posilnenie a regeneráciu poškodenej pokožky.

Zemiaky

Surový zemiak rozkrojíme na tenšie plátky a vložíme vychladiť do chladničky. Potom si stačí priložiť na oči. Škrob obsiahnutý v zemiakoch preniká do pokožky, vyrovnáva vrásky a pôsobí ako simulant – kruhy sa po chvíli stratia a pokožka bude mať zdravý oddýchnutý vzhľad.

Zemiaky rovnako dobre pôsobia aj na modriny, škrabance, drobné popáleniny či opuch. (V chladničke by mali byť plátky zemiakov – hrubé 1,5 cm– aspoň 10 minút, na očiach ich máme priložené 15 minút). Rovnako môžeme použiť aj vychladené plátky uhoriek. Zemiak je však lepšou voľbou.

Jablká a ovsené vločky

Jablká majú úžasnú vlastnosť – dokážu po náročnom dni rýchlo uvoľniť tvárové svaly a vyživiť pokožku. 2x za týždeň si naneste na tvár a pleť okolo očí zmes nastrúhaných jabĺk a ovsených vločiek. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a potom zmyte.

Zelený čaj

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty a taníny, ktoré dokážu zosvetliť pokožku, znižujú opuchy a pôsobia stimulačne na kožné bunky. Stačí, aby ste povarili 2 sáčky zeleného čaju v 100 ml vody po dobu 10 minút. Potom sáčky vyberte (čaj môžete rozriediť a vypiť). Sáčky vložíme do chladničky a keď sú dostatočne vychladené, priložíme na oči na 15 minút.

Paradajka

Ide o jedného z najefektívnejších bojovníkov proti tmavým kruhom – môže za to látka lykopém, ktorá zosvetľuje pokožku, znižuje opuch a vyživuje. Stačí, ak paradajku rozpučíte na kašu, pridáte štipku kurkumy alebo škorice, 2 lyžičky múky a pár kvapiek citrónovej šťavy. Nechajte pôsobiť 15 minút a potom opláchneme vlažnou vodou.

Mäta

Vezmite pár lístkov čerstvej mäty roztlačte v mažiari, pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy a naneste na kruhy pod očami. Chladivý účinok mäty pôsobí takmer okamžite. Stačí, ak necháte pôsobiť pár minút.

Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay