Toto zlikviduje aj ten najhorší kašeľ: Liečivý zázrak proti chrípke a prechladnutiu – netreba čakať celé dni, účinkuje naozaj rýchlo!

Tento nápoj fantastiky rozpúšťa hlieny, pôsobí proti kašľu, urýchľuje proces uzdravenia pri chrípke, lieči zápaly a boľavé hrdlo. Týmto zázrakom nás kurírovala ešte naša starká a na jeho účinok nedám dopustiť ani dnes. Môžu ho aj malé deti a po pridaní medu a citrónu je nápoj dobrý aj chuťovo a vonia po majoránke. Účinkuje naozaj rýchlo, to je tým, že použité prísady rýchlo rozpúšťajú hlieny.

Potrebujeme:

2 veľké cibule

2 vrchovaté lyžice sušenej majoránky (môže byť aj viac)

800 ml vody

med

...

1,5 citróna

Postup:

Do nádoby nakrájame ošúpanú cibuľu na plátky, pridáme majoránku a zalejeme vriacou vodou z kanvice, priklopíme tanierom alebo pokrievkou a necháme lúhovať pokojne aj pol hodiny.

Scedíme do inej nádoby. Med si rozmiešame s citrónovou šťavou a pridáme do výslednej tekutny. Ja som na 800 ml vody dala šťavu z 1,5 citrónu, ale záleží na vás. Pijeme 1 šálku 3x denne.

Ak chcete ešte umocniť účinok tohoto nápoja, potom odporúčam určite aj 1-3x denne užiť lyžičku cibuľového sirupu. Jeho príprava je úplne jednoduchá. Cibuľu nakrájame na drobné kocky, zmiešame a promačkáme s medom, uzavrieme do pohára a ponecháme cez noc odležať, až cibuľa pustí šťavu do medu. Podávame po lyžičkách 3x denne.