Domáci recept na krásnu pleť bez vrások: Účinná maska ktorá tromfne aj botox!

Ktorá žena by nechcela mať večne mladú, krásnu pleť. Asi všetky sme už počuli o novodobom bojovníkovi proti starnutiu, ktorým je botox. Ten je však pre väčšinu žien cenovo nedostupný a navyše nie každá z nás by bola ochotná nechať si ho aplikovať. Nie je totiž bez rizika.

маска для лица

Botox pomáha vyhladiť vrásky na čele, upraviť spodnú tretinu tváre a uvoľniť svaly. Nehrozí žiadne závažné zdravotné riziko, avšak ak sa látka zavedie o milimeter vyššie alebo nižšie, roh úst môže spadnúť a tvár stratí symetriu. Ak sa to s botoxom preženie, tvár nadobudne neprirodzený vzhľad a pôsobí opuchnutým dojmom. Pokiaľ ide o náklady, ak by bol postup jednorazový, pravdepodobne by sa k nemu uchýlilo viac žien. Pretože sa však musí pravidelne opakovať, náklady stúpajú a zákrok sa stáva pre mnohé ženy nedostupným. Najjednoduchšie a oveľa lacnejšie je poradiť si s vráskami doma.

Využitie vaječných bielkov a škrobu v kozmetike

маска от морщин

Vaječný proteín obsahuje zinok, vápnik a selén, vitamíny A a B, E a D, kyselinu listovú a železo, fosfor a jód. Je vhodný pre všetky typy pleti, ale predovšetkým pre mastnú. Je skvelým nástrojom nielen v boji proti zmenám súvisiacim s vekom, ale tiež odstraňuje akné, redukuje póry, rozjasňuje a napína.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

антивозрастная маска

Škrob (kukuričný, alebo zemiakový) je zasa všeobecne považovaný za najlepšiu alternatívu k botoxu. Pri pravidelnom používaní bojuje aj s hlbokými vráskami. Do domácej masky sa odporúča pridať škrob aj keď je vaša pleť ešte mladá. V takom prípade pomôže predchádzať zmenám súvisiacich s vekom a predlžuje mladosť.

K výrobe účinnej botoxovej masky pre omladenie pleti potrebujete len 2 zložky

Príprava masky je absolútne jednoduchá a jednu dávku vyrobíte za pár centov. Potrebujete len 2 lyžičky škrobu a 1 vaječný bielok. Bielok vyšľahajte na hustý sneh, pridajte škrob a znovu vyšľahajte.

домашняя маска для лица

Keď je hmota homogénna, naneste ju na čistú pokožku tváre, krku, dekoltu a rúk. To znamená na všetky miesta, kde pokožka rýchlo stráca vlhkosť a starne.

маска ботокс

Keď maska ​​zaschne, naneste na prvú vrstvu ďalšiu a potom ešte tretiu. Po zaschnutí všetkých vrstiev opláchnite do čista. Počas procedúry je dôležité byť pokojná a nerozprávať.

домашняя маска

Masku si naneste každú noc po dobu 21 dní a potom každý druhý deň po dobu 14 dní. Po opláchnutí aplikujte zvlhčujúci krém. Výsledky sú viditeľné už po 10 dňoch, ale pre dokonalé omladenie pleti je vhodné dodržať celý postup.

Umývanie škrobom

как замедлить старение

Málokto o tom vie, ale škrob sa často používa pri umývaní citlivej a starnúcej pokožky. Škrob nielenže vyživuje pokožku, ale obnovuje aj jej pružnosť a pevnosť. Je to cenovo dostupný a bezpečný nástroj, ktorý prospieva pleti.

Postup:

Rozmiešajte 1 lyžičku škrobu v 1 litri čistej prevarenej vody. Umyte tvár roztokom izbovej teploty a potom opláchnite čistou vodou. Následne naneste krém podľa typu pleti.

Zdroj: sovkusom.ru