Vysoko účinná metóda umývania okien a podláh s dlhotrvajúcim efektom: Žiadny prach ani špina po dlhú dobu!

Pre mnoho žien je umývanie okien činnosť, ktorá si vyžaduje veľa času a úsilia. Najskôr totiž treba odstrániť všetky väčšie nečistoty, potom treba okno umyť do čista a nakoniec ešte vyleštiť šmuhy. Pri umývaní podláh platí to isté – výsledok je navyše často neuspokojivý, po vysušení ostávajú šmuhy a povrch je bez lesku a pocitu dokonalej čistoty. Nové metódy od retete-usoare však zmenia váš pohľad na obe tieto činnosti a výsledky vás milo prekvapia!

Aby ste mohli okná umyť rýchlo a v maximálnej kvalite, je potrebné nájsť to správne riešenie.

Postup na umývanie okien:

Do vedra nalejte 5 – 6 litrov vody. Pridajte 1/2 lyžice ľubovoľného prípravku na umývanie riadu a 1 – 1,5 lyžice 70% octu. Dôkladne premiešajte.

Handričkou naneste roztok na sklo (môžete použiť aj fľašu s rozprašovačom), vyčistite nečistoty a potom krúživým pohybom utrite uterákom (dobre absorbuje vlhkosť).

Tento postup opakujte, kým nie sú všetky okná žiarivo lesklé.

TIP: Táto metóda je vhodná aj na umývanie zrkadiel. V tomto prípade ich ale treba ešte preleštiť špeciálnou handričkou.

Postup na umývanie podláh:

Pridajte 1/2 odporúčanej dávky prípravku na umývanie podláh do 7 – 8 litrov vody (zvyčajne polovicu viečka).

V extrémnych prípadoch je vhodný aj prípravok na umývanie riadu. Potom pridajte 25 g bežného glycerínu. Dobre premiešajte a získaným roztokom umyte podlahy.

Toto riešenie na umývanie podláh je úžasné v tom, že povrchy ostávajú nelepivé, čisté a lesklé. Zároveň platí, že čím častejšie ho používate, tým lepšie budú vaše podlahy vyzerať a zostanú dlhšie čisté!

 

 

Picture of Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie