Ak doma nájdete 3 pomaranče, toto určite skúste: Domáci pomarančový likér si nebudete vedieť vynachváliť – najlepší prípitok na každú oslavy!

Úžasný likér od pani Zlatice  – najlepší prípitok na svete. Stačí vám doma mať 3 pomaranče a môžete sa pustiť do práce. Likér je naozaj vynikajúci, osviežujúci a nesmierne chutný. K sviatočnému obedu perfektný!

Potrebujeme:

3 veľké BIO pomaranče

1/2 l vodky

300 g hnedého cukru

1/4 l vody

kúsok celej škorice

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

vanilkový struk

Postup:

Pomaranče si dôkladne umyjeme v teplej vode. Škrabkou na zeleninu ošúpeme iba tú oranžovú časť kôry. Biela je horká – táto časť tam nesmie byť. Kôru dáme do širšej nádoby a zalejeme vodkou. Pridáme celú vanilku a  kúsok celej škorice a šťavu z jedného pomaranča – dobre premiešame a nádobu uzavrieme. Dáme na chladnejšie miesto a 7 dní necháme odpočívať. Každý deň pretrasieme.Pripravíme si 300 g hnedého cukru a 1/4 l vody. Cukor s vodou varíme na miernom ohni asi 5 minút. Vytvorí sa nám sirup a keď vychladne , všetko spolu spojíme. K sirupu pridáme podľa chuti, aké sladké to chceme. Vytiahneme iba škoricu. Dôkladne zamiešame a prelejeme do väčšej sklenenej nádoby a necháme ďalších 7 dní odpočívať. Po 7 dňoch precedíme.  Nalejeme do peknej karafy a odložíme do chladničky. Je výborný. :-)

celý recept aj s obrázkami nádjete TU.