Ani keď bola kuchyňa takto nežiarila: Domáci likvidátor mastnoty za pár centov – ostatné prípravky som zrušila!

Ostatné prípravky som zrušila. Tento mám už nejaký ten rok a stále som s ním veľmi spokojná. Voláme ho pohlcovač mastnoty, pretože doslova naberie všetko špinu a vy už len ľahko zotriete. Tajomstvo je však v príprave. Suroviny nestačí len zmiešať, omnoho účinnejšia je keď ju spojíte so správnymi prísadami a hlavne ušľaháte – áno to je skutočne perfektná vychytávka. Vyzerá to skutočne pekne, ako pena, alebo šľahačka. A na čistenie je to hotový poklad. Používam asi na všetky povrchy a perfektne to čistí aj pleseň z kachličiek a špár. Skúste a uvidíte sami. :-)

Potrebujeme:

50 g mydla na pranie nastrúhaného

1 lyžicu horčicového prášku – je to perfektný odmasťovač

500 ml horúcej vody

2 lyžice sódy bikarbóny

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Amoniak 2 lyžice

Postup:

Mydlo zmiešame s malým množstvom horúcej vody a preložíme do vodného kúpeľa. Miešame a postupne pridávame 500 ml horúcej vody. Keď je mydlo kompletne rozpustené, pridáme sódu a horčicový prášok, všetko dôkladne šľaháme – ja šľahám jednou metličkou šľahača. Je dobré použiť väčšiu nádobu, keďže sóda s mydlom vytvoria penu. Nakoniec pridáme amoniak a stále pritom miešame šľahačom.

Počas miešania sa na vrchu objaví hustá pena, ktorú je dobré odstrániť. Nezabúdajte, že amoniak je prchavý a musíte ho rýchlo zapracovať do zmesi, aby sa neznížili čistiace a dezinfekčné schopnosti zmesi. Zmes, ktorá nám zmiešaním prísad vznikne dáme rýchlo do uzatvárateľných pohárov a zavrieme. Po niekoľkých hodinách sa zmení konzistencia na pastu. Používame na čistenie pripálených hrncov, povrchy v kúpeľni, kuchyni a napríklad aj na plastový nábytok v záhrade. Ja používam hádam na všetko. Výborné aj na čistenie fľakov na vani a umývadle!

Anička L.