Nekupujte drahé osviežovače vzduchu: Toto rozvonia váš domov aj bez chémie a vyrobíte si ho doma len zo 4 bežne dostupných prísad!

Na to, aby váš domov krásne voňal, nie je potrebné utrácať zbytočné peniaze za drahé osviežovače, ktoré sú navyše plné chémie.

Stačia vám tieto 4 prísady a podľa tohto jednoduchého návodu na youtube, máte za pár minút perfektný domáci osviežovač vzduchu. 

Potrebujeme:

hrubozrnnú soľ

1 PL alkoholu

1/2 šálky aviváže

...

15 klinčekov

malý pohárik

Postup:

Do pohárika nasypeme hrubozrnnú soľ, zalejeme lyžicou alkoholu a pridáme aviváž.

Dôkladne premiešame.

Potom už stačí len navrch poukladať klinčeky a osviežovač je pripravený.

Položte ho do miestnosti, ktorú chcete rozvoňať.

Nie je to žiadna veda a váš domov krásne vonia.

Video návod:

Ďalšie spôsoby, ako rozvoňať svoj domov bez chémie a za lacný peniaz sme našli aj na stránke vdomacnosti.

1. Osviežujúci citrón

Použite éterické oleje. Je to skvelý spôsob, ako rozvoňať interiér a oleje majú zároveň antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Stačí len nechať zovrieť vodu, pridať pár kvapiek éterického oleja napríklad s vôňou citrónu a váš domov krásne vonia.

2. Vôňa kávy

 

Káva pohlcuje pachy a zároveň navodí príjemnú atmosféru. Pritom je to také jednoduché a stačí len nasypať do misky celé kávové zrná. Ak je miestnosť väčšia, môžete na viacero miest položiť aj viac misiek s kávou.

3. Kvetinová záhrada

 

Vôňu kvetov dostanete do vášho domova úplne jednoducho tak, že nasypete sušené kvety do misiek. Budú tak krásnou dekoráciou a zároveň sa z nich bude šíriť príjemná kvetinová vôňa.

4. Obľúbená škorica

 

Vôňa škorice je veľmi príjemná a obľúbená. Podľa tohto návodu si veľmi rýchlo a jednoducho dokážete vyrobiť vonné tyčinky s jej príjemnou vôňou.

Potrebujeme:

sviečku

celú škoricu

nožnice alebo nôž

taviacu pištoľ

tácku

Postup:

Odmeriame si dĺžku sviečky a podľa nej zastrihneme alebo odrežeme škoricu. Pomocou taviacej pištole prilepte škoricové paličky k sviečke okolo celého obvodu. Sviečku položte na tácku a zapáľte. Bude sa z nej šíriť príjemná škoricová vôňa, ktorá zaplaví celú miestnosť.

 

 

Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: tjn